בית המדרש

  • מדורים
  • יש שואלים
לחץ להקדשת שיעור זה

לימוד השיעור מוקדש לעילוי נשמת

הרב מרדכי צמח בן מזל

אינטרנט בבית

הניסיון הזה שהדור שלנו נדרש לעמוד בו, אומר שהתפקיד של הדור להגיע לרמות חדשות של דבקות בד', שלא היו מעולם, ואז ממילא כל מה שמנוגד לרצון ד' - הלב דוחה ומואס בו.

undefined

הרה"ג זלמן ברוך מלמד שליט"א

תמוז התשס"ח
2 דק' קריאה 6 דק' צפיה
במחקרים שנעשו באחרונה התברר שברוב-רובם של הבתים בציבור הדתי-ציוני יש אינטרנט. ועוד התברר שברוב הבתים אין כלל תוכנת סינון המונעת אפשרות של גלישה לאתרים שיש בהם פריצות. ועוד התברר, לצערנו, שחלק ניכר מהנוער גולש לאתרים אלו, וזה כולל לא מעט תלמידים הלומדים בישיבות תיכוניות תורניות, ואולפנות תורניות. אלו העובדות. התוצאות של ההיחשפות לאתרים מגרים אלו הן קשות ביותר. תלמידים שלא רוצים לחשוף את זהותם, פונים בשאלה לרבנים דרך אתרי הישיבות, ומבקשים עזרה איך להתגבר על משיכה זו. הם מרגישים שזה פוגע בנפשם ואין להם כוח להתגבר.
אי אפשר להתעלם מבעיה זו יותר, חייבים לצאת במלחמת מגן ובמלחמת תנופה נגד הסטרא אחרא. הדבר הראשון הנדרש הוא להחליף את האינטרנט באינטרנט רימון, שבו יש שיא של מאמץ לחסום את האפשרות לגלוש לאתרים לא ראויים. זה צריך להיעשות בכל בית שומר מצוות מיד וללא דיחוי. ההורים צריכים לעשות זאת למען טהרת הנפש של ילדיהם, והבנים צריכים לדרוש זאת בכל תוקף מההורים, והחברים צריכים להשפיע זה על זה שלא להחזיק בבית אינטרנט ללא חסימה מרבית. כעת שתלמידי בתי הספר, הישיבות והאולפנות נמצאים בחופשה, והם גולשים שעות רבות באינטרנט, אם חס וחלילה הם נסחפים בכוונה או שלא בכוונה למראות מגרים, הדבר הזה הורס את כל ההתקדמות הרוחנית של השנה כולה. על כן תנועות הנוער צריכות להירתם למבצע ביעור הרע מקרב המחנה, להשפיע על משפחות לעבור לאינטרנט רימון, וכל הרמי"ם בישיבות והאולפנות צריכים להפעיל את מלא השפעתם על התלמידים וההורים בזה. פעולה זו היא עזרה ראשונה מידית אל מול הגל העכור השוטף וזורם לתוך בתינו.
אכן אין לנו להסתפק בזה, אלא עלינו להמשיך ולהסתער ולכבוש את היעד דהיינו לכבוש את הלב, למלא את הלב באהבת ה' גדולה ועצומה, וביראת ד' עמוקה ותמימה, ומתוך כך אהבת תורה ומצוות, ולא להשאיר בלב מקום פנוי מאהבה לד' יתברך. הניסיון הזה שהדור שלנו נדרש לעמוד בו, אומר שהתפקיד של הדור להגיע לרמות חדשות של דבקות בד', שלא היו מעולם, ואז ממילא כל מה שמנוגד לרצון ד' - הלב דוחה ומואס בו.
ואלה כנראה הניסיונות של דורנו, ואם נתגבר ונעמוד בהם - נקרב את גאולתנו השלמה. כגודל הקושי כך גודל השכר. חזק ונתחזק.
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il