בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
6 שיעורים
  undefined
  משעבוד לגאולה

  האור שמעבר לחלון

  תהליכים רבים מתחוללים בעולם ובמציאות, אך האדם השרוי בתוך עצמו איננו מסוגל להבחין בקיומם. הדוחק העכשווי של הגלות אינו מאפשר לו להבחין בתהליכים הגדולים. לעתים יש צורך להניח למה שקורה בתוך הבית ולגשת אל החלון. שם מתבררת נקודת המבט כלפי חוץ, שם הוא רואה את האור הגדול.

  הרב אריה הנדלר | ניסן תשס"ו
  undefined
  שיעורים נוספים

  אין יאוש בליל הסדר

  הסכנה הגדולה ביותר של הגלות היא הייאוש מן הגאולה; ציון זקוקה לדרישה, לשאלה, לתביעה. אם יישאלו השאלות יבואו גם התשובות, אבל אם יישנו התינוקות ולא ישאלו דבר, לא יהיו גם תשובות.

  הרב אריה הנדלר | ניסן תשס"ה
  undefined
  חסידים מספרים

  אוסרים את החג

  שמחת החג מקושרת עם השמחה הגשמית בבשר ויין; אנו אמורים לצאת מתוך החג לאחר שזכינו לקישור שכזה, ולפנות מתוכם אל עולם החומר כשאנו משלבים את המסרים החשובים הללו בתוך עולם החומר; שמחת החג צריכה להקרין גם לאחר שהחג נגמר.

  הרב אריה הנדלר | ניסן תשס"ה
  undefined
  מהלך הסדר

  למחר בירושלים

  הרבי ממיר את הברכה המופשטת "לשנה הבאה בירושלים הבנויה" בברכה שיש לה אחיזה במקום ובזמן: שבמים הללו שאנו שואבים כעת כאן בבלעז, נאפה את המצות מחר בירושלים ונאכל אותן כשיבוא משיח צדקינו; הרבי הופך את הברכה למציאות ממשית, המתחילה בפעולה שאנו עושים כרגע ונגמרת מחר בירושלים.

  הרב אריה הנדלר | ניסן תשס"ה
  undefined
  משעבוד לגאולה

  בני חיי ומזוני

  בסיפורנו עומד הרבי מגור ומכריז כי מי שבא אליו בצרכים גשמיים בלבד, מוטב לו שיסע לאחרים. גאולת הפסח איננה עוסקת בגאולה גשמית בלבד - היא יכולה לשמש כמנוף לחירות רוחנית גדולה.

  הרב אריה הנדלר | אדר ב' תשס"ה
  undefined
  שיעורים נוספים

  להחיש את הקץ בליל הסדר

  "כל העניין נתקלקל. הרבנית שיינדיל...מפרה את שמחת החג; ר' אייזיק'ל מקאלוב מגיד את ההגדה בשפה המאדיארית; ובטשרנוביל אבד האפיקומן וטרודים לחפשו"; מדוע כל אלה עיכבו את הקץ?

  הרב אריה הנדלר | ניסן תשס"ד
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il