בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
119 שיעורים
  undefined
  3 דק'
  קצרים למועדים

  מה מיוחד בעבודת יום כיפור?

  האדם הכי קדוש נכנס ביום הכי קדוש למקום הכי קדוש. בקודש הקדשים הכהן הגדול עובד עבודה מיוחדת. מה עניינה ואיך היא רלוונטית לכל אחד מאיתנו. הרב ינון גרוסברג בסרטון מיוחד ומרומם לקראת היום הגדול.

  הרב ינון גרוסברג | תשרי תשפ"ג
  undefined
  3 דק'
  נקודה בהלכה

  רכישת ארבעת המינים בשנת השמיטה

  בשנת השמיטה, גם לארבעת המינים ישנם דינים מיוחדים. הרב איתן מינקוב מהכולל הלכה של ישיבת בית אל, נותן הסבר קצר וקולע על כל מה שצריך לדעת על רכישת ארבעת המינים בשנת השמיטה.

  הרב איתן מינקוב | תשרי תשפ"ג
  undefined
  3 דק'
  מבט יהודי

  מי פה עבריין?

  בתפילה הפותחת את כל נדרי אנו מכריזים 'אנו מתירין להתפלל עם העבריינים'. מי הם אותם עבריינים? ואיך זה קשור לכל אחד מאיתנו. הרב גלעד לואיס בסרטון מיוחד נותן התבוננות נוספת על מהות התפילה הזו.

  הרב גלעד לואיס | תשרי תשפ"ג
  undefined
  4 דק'
  נקודה בהלכה

  האם מותר לאכול לפני התקיעות?

  במקומות רבים, תפילות ראש השנה לוקחות זמן ארוך מהרגיל, האם מותר לעשות הפסקה לקידוש ולאכול לפני התקיעות? האם ואיך זה שונה משבת רגילה? כמה מותר לאכול? איזה מאכל ראוי לכהנים להימנע ממנו? על כל ועוד בסרטון החדש, בסדרת "נקודה בהלכה" עם הרב עודד מילר.

  הרב עודד מילר | אלול תשפ"ב
  undefined
  2 דק'
  קצרים למועדים

  מה אומרים לנו הסימנים של ראש השנה?

  נהגו ישראל בליל ראש השנה לאכול מאכלים לסימן טוב. מה מסמלים התפוח בדבש, וראש כבש? איך נוכל להפוך את הסימנים לקריאת כיוון לשנה החדשה. הרב ידידיה סעייד בסרטון מיוחד על משמעות הסימנים.

  הרב ידידיה סעייד | אב תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה למחשבה

  הסוד שעומד מאחורי מנהג "התשליך"

  נהגו ישראל אחר הצהרים של יום ראשון של ראש השנה ללכת אל מקור מים ולומר את המנהג המפורסם' מנהג "התשליך", מנהג הוא סוד חידה ומקורו עלום בסרטון חדש הרב ינון גרוסברג עומד על מנהג התשליך ומסביר לנו מה עומד מאחוריו?

  הרב ינון גרוסברג | אלול תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה בהלכה

  מדוע ראש השנה זכה להיות שני ימים וכיצד מתנהלים בחג כזה?

  במה שונה ראש השנה שזכה להיות שני ימים? מה הם הבעיות ההלכתיות העומדות לפניניו בחג כזה? הרב עודד מילר עושה סדר בהכנות ליום השני של ראש השנה.

  הרב עודד מילר | אלול תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה בהלכה

  מתי נכון לומר סליחות ?

  לשעת אמירת הסליחות ישנם מנהגים שונים: מתי נכון לומר? בחצות, אשמורת הבוקר, לפני שחרית? במסגרת סדרת נקודה בהלכה מבית אתר ישיבה הרב עודד מילר עושה לכם סדר במנהגים השונים, ומסביר גם מתי אסור להגיד סליחות ולמה.

  הרב עודד מילר | אלול תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה בהלכה

  מהו פרוזבול וכיצד הוא שומר לנו על הכסף?

  כיצד כותבים פרוזבול? מתי עושים אותו? והאם זה לא סותר לכוונת התורה לוותר על ההלוואה? הרב איתן מינקוב בסרטון חדש בסדרת נקודה בהלכה מסביר הכל על פרוזבול.

  הרב איתן מינקוב | אלול תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה למחשבה

  מה כבד לך?

  נער צעיר שנידון למוות אכזרי שאל את הכמרים והחוזים בכוכבים 3 שאלות בשביל להציל את חייו. לפעמים יש מצוות שכבדות לנו על הלב. מה עושים עם זה ואיך זה קשור לשאלות של הנער - צפו בפינה חדשה של אתר ישיבה בסדרה נקודה למחשבה עם הרב עזרא כהן.

  הרב עזרא כהן | אלול תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  מבט יהודי

  התשובות לשאלות הגדולות שבחיים

  לפעמים כאשר עומדים בפני שאלות מורכבות בחיים, צריך לעצור ולשאול את עצמנו, האם סדר העדיפויות שלנו נכון? הרב גלעד לואיס במסר חינוכי, בסרטון חדש של סדרת 'מבט יהודי' של אתר ישיבה.

  הרב גלעד לואיס | אב ה'תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה למחשבה

  לו הייתי רוטשילד

  מה היה קורה אם היית האיש הכי עשיר במדינה או שאולי האיש הכי מקובל? מידי פעם אנו שומעים קול פנימי האומר לנו מה היה קורה אם היינו נולדים עשירים, מקובלים או סתם עם קצת יותר מזל בחיים. הרב עזרא כהן בסרטון חדש מסביר למה לא כדאי להסתכל על הדשא "הירוק" של השכן שלנו, ומה היה קורה אם היינו יכולים להגשים ברגע כל משאלה שהיתה לנו בחיים.

  הרב עזרא כהן | אב תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  נקודה למחשבה

  טעינה למחשבה

  לפעמים נגמרת לנו הסוללה ואנחנו נמצאים בלחץ כדי למצוא מטען. האם כל דבר צריך מטען? אם כן, איפה נמצא אותו? הרב עזרא כהן בסרטון חדש באתר ישיבה במיוחד בשבילכם.

  הרב עזרא כהן | אב תשפ"ב
  undefined
  4 דק'
  נקודה בהלכה

  מי חייב לצום בתשעה באב נדחה?

  כאשר ט' באב חל בשבת, הצום נדחה ליום ראשון. מה הדינים של צום זה? האם יש להקל ליולדת, אשה בהריון ומניקה? הרב עודד מילר עושה סדר בהלכות בסרטון נוסף של סדרת 'נקודה בהלכה'.

  הרב עודד מילר | אב תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  קצרים למועדים

  למה הכל אסור בתשעה באב?!

  ט' באב הוא יום שאסור לעשות הרבה דברים. לא אוכלים, לא לומדים, התפילה שונה לגמרי- מה פשר כל ההגבלות האלו? ומה זה קשור לחטא המעפילים? הרב עודד מילר במבט חדש על תשעה באב, בסרטון חדש של סדרת 'קצרים למועדים'.

  הרב עודד מילר | אב תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  מבט יהודי

  מה הקשר בין נעמי שמר, האו"ם ובית המקדש?

  אנחנו מתפללים על זה כל יום- אבל לפעמים נראה שבית מקדש זה דבר קצת מיושן, אולי קצת לא רלוונטי.. אבל באמת אין דבר יותר חשוב ואמיתי מאשר לבנות מקדש, היום! הרב גלעד לואיס על הרלוונטיות של המקדש בימינו, בסרטון חדש בסדרת 'מבט יהודי'.

  הרב גלעד לואיס | כ"ו בתמוז ה'תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  מבט יהודי

  שלושה שותפים באדם

  אנחנו יודעים שההורים אחראים על חינוך הילדים, וכך גם המורים. אבל הגיע זמן להכניס גם את השותף השלישי בחינוך הנער. הרב גלעד לואיס במסר חינוכי, בסרטון חדש של סדרת 'מבט יהודי' של אתר ישיבה.

  הרב גלעד לואיס | תמוז תשפ"ב
  undefined
  4 דק'
  הלכה בטעמה

  איסור בשר וחלב

  הלכה בטעמה - הלכות איסור והיתר

  כמה שעות צריך לשמור אחרי אכילת בשר? מה המנהגים השונים? תפוח אדמה שהתבשל בתנור ביחד עם עוף- צריך לחכות אחריו? הרב אריאל כהן מסביר את יסודות המצווה, מהגמרא ועד אחרוני זמנינו, בצורה קצרה, מובנת ומרתקת!

  הרב אריאל כהן | י' תמוז תשפ"ב
  undefined
  3 דק'
  מבט יהודי

  לאן נעלמה האמת?

  אנו חיים בדור שעליו אמרו חז"ל - 'האמת תהא נעדרת'- איך אפשר לעבוד את ה' היום? הרב גלעד לואיס חושף את הזיוף שבעידן הדיגיטלי, בפרק חדש בסדרת 'מבט יהודי'.

  הרב גלעד לואיס | תמוז תשפ"ב
  undefined
  4 דק'
  נקודה בהלכה

  מה מברכים על מנה אחרונה?

  מה דינו של סלט פירות שמגיע לקינוח בסוף הסעודה? האם צריך לברך עליו? יש הבדל בין מאכלים שונים? האם ברכת המוציא באמת פוטרת את כל מה שאני מתכוון לאכול בסעודה? הרב עודד מילר פורס בפניכם את כל הלכות מאכלים בסעודה בצורה ברורה ומעניינת, מתוך סדרת 'נקודה בהלכה'.

  הרב עודד מילר | תמוז תשפ"ב
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il