בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
5 שיעורים
  undefined
  רביבים

  להסביר בעיקר לעצמנו

  צה"ל והמדינה ירוויחו אם כל החיילים יבחרו במסלול ההסדר * החופשות של תלמידי הישיבות קצרות משל סטודנטים באוניברסיטה * הסברת ערך ההסדר לעצמנו חשובה יותר מהסברתו לציבור החילוני * האם מסלול ההסדר בסכנה אם לא נסכים לשירות של שנתיים? * הרצון המופרז של נציגי הציבור הדתי לקבל אישור והסכמה מגורמים אחרים * גורמים בשמאל ובתקשורת תוקפים את תלמידי ההסדר בגלל שהם מזוהים עם יישוב ארץ ישראל * מי שמבקשים להמיט חורבן על הארץ רוצים להחריב גם את ערכי המשפחה היהודית

  הרב אליעזר מלמד | ר"ח אדר ב תשע"ד
  undefined
  רביבים

  מסירות נפש על כבוד חללי צה"ל

  מנהג 'חברה קדישא' להתענות בז' אדר ואח"כ לעשות סעודה , מסירות נפשו של משה למען קבורת יוסף, פעולותיו המסורות של הרב גורן להבאת חללי צה"ל מעבר לקווי האויב.

  הרב אליעזר מלמד | ניסן תש"ע
  undefined
  רביבים

  בלי בג"ץ

  כניעת הרבנות לתכתיב בג"ץ בנושא היתר המכירה ● מעמד הרבנות מתדרדר ● דין בית המשפט כערכאות של עכו"ם שאסור לדון בפניהם ● בית המשפט מסכן את חיי היהודים ואת החיים היהודיים.

  הרב אליעזר מלמד | ט"ז כסלו תשס"ח
  undefined
  רביבים

  מצוות הצדקה ומדיניות הרווחה

  חשיבות הצדקה; כבודם של העניים; מדיניות הרווחה המוטעית; משפחות חד הוריות; המפגינות; אחריות ציבורית; יש עבודה; המקבלים הטבות שלא בצדק; החסד האמיתי.

  הרב אליעזר מלמד | אב, תשס"ג
  undefined
  נושאים שונים

  הבחירות כמצווה

  מעשיה הטובים והרעים של מפלגה נזקפים לזכותם ולחובתם של בוחריה ; מצווה לבחור במפלגה הפועלת למען מטרות חשובות ; הימנעות מלבחור – גאווה וטיפשות.

  הרב אליעזר מלמד | כ' בשבט תשס"ג
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il