בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
9 שיעורים
  undefined
  59 דק'
  קול צופייך

  חֲזַק וֶאֱמָץ אַל תַּעֲרֹץ וְאַל תֵּחָת

  קול צופייך פרשת שלח - לך תשפ"ב

  מרן הרב אליהו זצוק"ל היה עונה לכל מי ששאל אותו כי מי שעוזב יישוב ביהודה ושומרון בעת מצוקה עלול לשבור את רוח התושבים. וכן היה אומר שיש אפשרות לאדם לעבור מיישוב ליישוב, אבל לא בעקבות פיגוע או בעת משבר, רק בעת חוזק.

  הרב שמואל אליהו | ט"ו סיון תשפ"ב
  undefined
  1:01
  קול צופייך

  וַעֲנָוִים יִירְשׁוּ אָרֶץ וְהִתְעַנְּגוּ עַל רֹב שָׁלוֹם

  דברים לכבוד הילולת הרב מרדכי אליהו זצוק"ל

  *גם כאשר שרים וחברי הכנסת היו להוטים לוותר על חלקי ארץ ישראל, מרן הרב אליהו זצוק"ל השתדל מאוד שלא יעשו כך מתוך מה שלימדה אותנו התורה. הוא היה אומר להם כי בתפילה אנו מזכירים פסוקים בדיוק כנגד המחשבות הללו, ולכן עצתם כנגד ציון וארץ ישראל לא תצלח.

  הרב שמואל אליהו | כ"א סיון תשפ"א
  undefined
  1:00
  קול צופייך

  לפרסם שבחה של ארץ ישראל

  טוֹבָה הָאָרֶץ מְאֹד מְאֹד

  *אם אנו רוצים לתקן את חטא המרגלים, מוכרחים אנו להשלים עתה מה שהם חסרו אז, היינו לעשות פעלים לעורר אהבה וחמדה בלבות עם בני ישראל בכל מקומות מושבותיהם, להיותם חושקים וחומדים לארץ חמדה של אבותינו, ואש תקוד בקרבם לבוא ולירש את הארץ הקדושה. *"ודע שכל מי שדר בארץ ישראל נקרא צדיק, גם שאינם צדיקים כפי הנראה, שאם לא היה צדיק היה מקיא אותו הארץ, כדכתיב 'ותקיא הארץ את יושביה', וכיון שאינה מקיאה אותו - בודאי נקרא צדיק"

  הרב שמואל אליהו | י"ז סיון תש"פ
  undefined
  1:01
  קול צופייך

  כל העונה "אמן יהא שמיה רבא" בכל כוחו קורעים לו גזר דינו

  מהלכות קדיש

  *קדושת הקדיש אינה כשאר הקדושות שמשלשים בהן. היא פותחת את כל המנעולים, שוברת את שרשראות הברזל ומרסקת את כל הקליפות. הכול בשביל להביא קידוש השם לעולם כולו. *בחטא העגל עבדנו עבודה זרה ונסלח לנו. בחטא המרגלים פחדנו מהענקים וה' רצה לכלותנו. ארבעים שנה מסתובבים הבנים שלהם במדבר ושיירי החטא נשארים לדורות.

  הרב שמואל אליהו | ט"ז סיון תשע"ט
  undefined
  1:22
  קול צופייך

  פָּרָשַׁת גְּדֻלַּת מָרְדֳּכַי - אזכרה להרה"ג מרדכי אליהו זצוק"ל

  פרשת שלח לך תשע"ח

  באדיבות אתר הרב *מרן הרב אליהו זצוק"ל החזיק בענווה הטהורה, שיודעת שהכול מה' יתברך, ולכן בכל הנושא של ארץ ישראל הוא היה תקיף מאוד. את התקיפות הזאת הוא לימד גם לתלמידיו. *להדר בהלכות נזיקין, זה להדר בכל מה שבין אדם לחברו. להדר בהלכות ברכות, זה להדר בכל דבר שבין אדם למקום. להדר במידות, הם דברים שבין אדם לעצמו. מרן הרב זצוק"ל היה מהדר בכל הדברים גם יחד.

  הרב שמואל אליהו | כ"ה סיון תשע"ח
  undefined
  59 דק'
  קול צופייך

  ה' אֱלֹקֶיךָ בְּקִרְבֶּךָ

  פרשת שלח-לך תשע"ז

  באדיבות אתר הרב *תיקון חטא המרגלים הוא מתוך ההכרה שה' אלוקינו שוכן בקרבנו ממש. וכיוון שהוא האל הגדול הגיבור והנורא, גם אתה גוי גדול. עם שמטיל מורא על כל סביבותיו. *אנו מספרים את הסיפורים על הרב זצוק"ל כדי שנזכה להתברך מהברכה שלו. כדי שהתורה שהייתה כתובה על לבו תהיה כתובה על לבנו. כדי שהמידות שלו יהיו גם בקרבינו וגם בקרב ילדינו.

  הרב שמואל אליהו | י"ח סיון תשע"ז
  undefined
  1:00
  קול צופייך

  אַחֵינוּ הֵמַסּוּ אֶת לְבָבֵנוּ

  שלח-לך תשע"ו

  באדיבות אתר הרב *מהנשים אפשר ללמוד כי אדם יכול להיוולד עבד בן עבד ולסגל לעצמו את מידת המלכות. על כן הן מכינות תופים במצרים, כי בנפשן הן בנות חורין. רק בכניסה לארץ הצטוו ישראל לשאת את ארון הזהב לפניהם עם הלוחות השלמים. בשאר המלחמות הם הלכו עם ארון העץ שבו שברי הלוחות, כיוון שעל פיהם ה' כרת ברית עם ישראל.

  הרב שמואל אליהו | י"ד סיון תשע"ו
  undefined
  קול צופייך

  וְהַכְּלָל וְהָעִקָּר שֶׁלּא יִתְפַּחֵד כְּלָל

  הרב שמואל אליהו | סיון תשע"ג
  undefined
  קול צופייך

  אהבת ארץ ישראל

  הרב שמואל אליהו | סיוון תשס"ט
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il