שיחת משתמש:Wikiboss

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

מנהל האתרשיחה. מוזמנים לשאול כל שאלה הקשורה לאתר ואשמח לעזור.

סימני שאלה בביאור פסוק[edit]

בביאורי פסוק במשמעות הפסוק יש כותרת ובה רשום מה משמעות הפסוק עם סימן שאלה ולאחר מכן יש שאלה מה משמעות הפסוק שלאחריה בא הפסוק ומיד אחר כך סימן שאלה. האם ניתן לתקן זאת בבקשה מבלי לגרוע מהשאלה הנשאלת כך שלא יהיה סימן שאלה בסוף הפסוק על מנת לא להוריד מהערך של הפסוק כדי שלא ישמע כשאלה בעייני הקורא התמים. ניתן לכתוב לדוגמא: בכותרת מה משמעות הפסוק? ללא ציון הפסוק. ובפסקה כלהלן - הפסוק: נקודותיים ואז הפסוק.

שבוע טוב! לא לחלוטין הבנתי למה אתה מתכוון, תוכל להביא לי דוגמא בבקשה?--Wikiboss (שיחה) 23:50, 8 ביולי 2023 (IDT)

מספר שאלות[edit]

אשמח לשאול בבקשה:

א. אם ידוע מהו מספר העורכים הפעילים בויקישיבה? ב. מה הם הדרכים בהם אתם פועלים לקידום ויקישיבה? ג. כמה כניסות ביום יש לויקישיבה?

ואם יש מידע נוסף שכדאי לדעת אשמח לשמוע אם אפשר בבקשה. תודה (Tehila7 (שיחה) 01:56, 14 באוגוסט 2022 (IDT))

שלום רב! שאלות טובות שאלת:)
מספר העורכים הפעילים איננו ידוע, בעיקר בעקבות כך שעורכים רבים באים והולכים וכן שישנם רבים שמעדיפים לערוך באנונימיות ללא שם משתמש. הוויקי ב"ה מופיע פעמים רבות בתוצאות החיפוש בגוגל וכן הדף הנצפה ביותר בוויקי הוא העמוד הראשי- כך שב"ה האתר מוכר. הוויקי מתחדש כל הזמן וב"ה אנחנו מחדשים ערכים וכן מכניסים פרויקטים חדשים כמו פרויקט פירוש הש"ס השו"ע עליו אנו עמלים בזמן האחרון (ניתן לראות כאן וכאן). קשה לכמת כניסות ליום בעקבות השוני הגדול בין הימים (למשל בשבת אין כניסות כלל ואילו בימי צום או לפני חגים יש ב"ה גולשים רבים), באופן כללי ניתן לומר שישנם למעלה ממאה חמישים אלף צפיות בחודש.

יש כמובן עדיין עבודה רבה מאוד בוויקי, הן בעריכת דפים קיימים והן ביצירת דפים נוספים ואנו תמיד מקבלים בברכה כל סיוע להנגיש תורה ולהפיץ אותה. בברכת התורה, --Wikiboss (שיחה) 23:29, 14 באוגוסט 2022 (IDT)

ניתן לראות כאן את מספר המשתמשים הפעילים (שעשו לפחות עריכה אחת בחודש האחרון). ● קער א וועלטשיחה • 21:29 • כ"ד באב ה'תשפ"ב (21/08/2022) (IDT) 21:29, 21 באוגוסט 2022 (IDT)

מספר תבניות למחיקה[edit]

שלום, בבקשה למחוק את התבניות הבאות (כולן תבניות ניסיוניות, כעת אין בהן שימוש):

 • תבנית:ניסיון1
 • תבנית:ציטוט5
 • תבנית:ציטוט6
 • תבנית:בבלי
 • תבנית:רווח קל
 • תבנית:""
 • תבנית:גרשיים

תודה רבה, ירבעל (שיחה) 18:02, 10 ביולי 2018 (MSK)

התבניות נמחקו. תודה רבה! רועי, צוות ויקישיבה.

פונקציית הציטוט[edit]

שלום וברכה,

למקרה שלא שמתם לב, פונקציית הציטוט משובשת ואינה עובדת! הדבר משבש ערכים רבים, ומונע גם עריכות חדשות כראוי. בבקשה לתקן זאת בהקדם.... ירבעל (שיחה) 18:02, 24 ביוני 2018 (MSK)

במצב הנוכחי כל הערכים נראים רע, כרצף של מלל מבלי חזות יפה. הרבה מזה נובע מכך שפונקציית הציטוט משובשת. ירבעל (שיחה) 18:03, 24 ביוני 2018 (MSK)
האם יש כאן מישהו בכלל? האם מישהו כאן משגיח על האתר, או על מה שנכתב בו? ירבעל (שיחה) 21:41, 27 ביוני 2018 (MSK)
הבעיה נפתרה בסיעתא דשמיא ותודות לאנשים טובים שאכפת להם מהפרויקט. תודה רבה ירבעל! רועי אלמלם. צוות ויקישיבה.

למנהל האתר[edit]

לפי הערכתי התקדמות האתר היא איטית מאוד. ערכים רבים מאוד הם קצרים מדי. הבנתי שהמטרה היתה ליצור דמוי ויקיפדיה בעל השקפת עולם דתית. א. השימוש בויקיפדיה בערכי יהדות הוא לא כל כך נורא, בדרך כלל אפשר לדעת מה מתאים לרוח היהדות וגם אם לא כולם יודעים שויקיפדיה נכתבת גם על ידי חילונים. ב. יש מקבילות נוספות שגם הם נועדו להיות בהשקפה דתית כמו של חב"ד ונראה לי שיש עוד.

שאלתי לאור כל זאת, מה מטרת האתר?

כמה אנשים בכלל נכנסים לפה?

לי נראה שזה ביטול תורה להשקיע זמן בדבר הזה וכן שעצם קיום האתר יכולה לגרום לאחרים לבטל תורה מתוך מחשבה שיש בתרומה לאתר תרומה משמעותית ללימוד התורה. אני אישית השקעתי הרבה זמן באתר ואני די מצטער על כך.

תודה על פנייתך בעניין. המטרה ששמנו לנגד עינינו בהקמת ויקישיבה הינה כפולה:
א. כתיבת ערכים שמטבע הדברים אינם מופיעים בויקיפדיה הרגילה כלל, כגון ערכים תלמודיים או מושגים מתוך בית המדרש (למשל "מעשה רב", "לא סיימוה קמיה" וכדו').
ב. כתיבת הערכים המקבילים על פי היהדות וברוח היהדות, ולא באופן "אוביקטיבי" כפי ראות עיניו של כל אחד.
במשך הזמן נוספו ערכים מוספים מיוחדים לויקישיבה שאינם קיימים בשאר המיזמים, כגון קישור למקורות בפרויקט השו"ת, פרויקט המילון, פרויקט התזאורוס הלוגי, פינת "הידעת" המתאימה לציבור הגולשים וכדו'.
באשר להתקדמות ולהוספת הערכים - הדבר תלוי מאוד בציבור הגולשים. ככל שיכתבו יותר, יפנו יותר חברים אל ויקישיבה, ישלחו אימיילים, יעבירו הלאה בקבוצות חברתיות וכדו' תהיה יותר תהודה לויקישיבה והמיזם יצליח יותר. כאשר הקמנו את ויקישיבה היא קיבלה הד ציבורי רחב בכלי תקשורת רבים וחשיפה רבה, אנו חושפים אותה בצורה רחבה באתר עצמו ובתפוצת האימיילים של האתר, וצריך להמשיך לעשות זאת כל העת. מפעם לפעם אנו מקיימים גם תחרויות עריכה נושאות פרסים על מנת לעודד את הכתיבה וההשתתפות בויקישיבה.
בפעל עד לרגע זה דף הבית נצפה כ-165,000 פעם, ערכים רבים מתוך הויקי מקודמים בגוגל ומופיעים בין תוצאות החיפוש הראשונות, כך שאנו מאמינים שיש "שכר לפעולתך" והדברים אינם שבים ריקם.
ישר כח על שותפותך עד כה, ואנו מקווים שגם בהמשך תהיה שותף ונצליח יחד להרים עוד ועוד מיזם חשוב זה.
עזרא, הנהלת האתר • שיחה 08:58, י"ח בסיוון ה'תש"ע (UTC)
שלום, מה דעתך על המיזם שהוקם בתשע"ד אם אתה לא רוצה לדבר על זה כאן, שלח לי מייל. אני לא מתכוין להמשיך לפעול בשני אתרים יחד.--יהודה (שיחה) 12:39, 12 באפריל 2018 (MSK)
אני לא יודע למה אני לא מקבל תגובות. האם באמת סבורים כאן שאנשים יבואו לתקן טעויות שנעשו על ידי אחרים בתקופה ארוכה בלי שייקבלו שום יחס. אני חושב למשל שבערך תורה ומדע צריך שכתוב יסודי, כעת הוא כתוב בצורה גרועה. אין לי זמן לטפל בו אמנם אם יהיה מישהו שאיכפת לו וגם ירצה לתקן הוא ודאי יצטרך שאחרים יעזרו לו אחרת זה לעולם לא יתוקן. וגם הוא עצמו יוסיף טעויות על טעויות קודמיו. זה דומה לפירמידה כלכלית שנופלת אם כל אחד ייסמוך על כך שיבואו אנשים בעתיד. אני מנסה להציע רעיונות לשיפור ולא מקבל תגובות. האם אין כאן מישהו שאיכפת לו שהמיזם יצליח?--יהודה (שיחה) 13:22, 29 ביוני 2018 (MSK)
קיבלתי תגובה במייל--יהודה (שיחה) 13:22, 2 ביולי 2018 (MSK)
ניסיתי כעת ליצור את התבנית תבנית:כתב מחוק וזה לא עובד כאן. המוזר הוא שברגע הראשון זה כן עבד

. {{כתב מחוק|כתב מחוק}}=כתב מחוק --יהודה (שיחה) 13:37, 2 ביולי 2018 (MSK) זה עובד כעת--יהודה (שיחה) 11:24, 4 ביולי 2018 (MSK)

תודה יהודה, אני מכין כעת רשימה של דברים שהמשתמשים שלנו חושבים שצריך לתקן בויקישיבה. אם יש לך או למשתמשים אחרים עוד דברים שכאלו אשמח שתשלחו לי מייל. כרגע מתכנתי האתר קצת עסוקים בפרויקט גדול אחר ולכן איני מבטיח שהדבר יקרה מיד. תודה רבה, רועי אלמלם, צוות ויקישיבה.
מחילה רועי, אבל מה זה הזלזול הזה? נכון להיום, רוב הערכים באתר משובשים, בגלל שתבנית הציטוט לא עובדת!!! - ואתה אומר ש"מתכנתי האתר קצת עסוקים בפרויקט גדול אחר ולכן איני מבטיח שהדבר יקרה מיד"??? במצב הנוכחי - אי אפשר לכתוב ערכים נורמליים, הכל נראה כמו כמות בלתי נגמרת של טקסט, וחייבים את תבנית הציטוט! ירבעל (שיחה) 22:11, 2 ביולי 2018 (MSK)
אני לא מתכוון להלחיץ, פשוט זה דרוש לבניית הערכים באתר. כרגע אפשרויות העריכה דיי חסומות, אי אפשר לבנות ערכים כראוי. ניסיתי בעצמי לסדר את התבנית הזאת, אבל לא הצלחתי. מדובר בתבנית בסיסית ביותר, בבקשה תנסו לראות כיצד אפשר לקדם את זה, כי רוצים להשקיע באתר, וכרגע לא כ"כ מתאפשר... ירבעל (שיחה) 20:46, 3 ביולי 2018 (MSK)
בסיעתא דישמיא מרובה, הבעיה נפתרה. כל הפרמטרים כרגע עובדים!!! :) ישנו רק פרמטר אחד שאיננו עובד, והוא המרכאות. אפשר להסתדר בלעדיו (לא קריטי כמו הפרמטרים האחרים) ירבעל (שיחה) 22:36, 3 ביולי 2018 (MSK)
יישר כח גדול לכל השותפים בפתירת הבעיה!! אני שמח לשמוע שלאנשים אכפת מהפרוייקט ושהם עובדים קשה בשביל שעם ישראל יוכל ללמוד ולהפיק תועלת מהאתר. בזכותכם האתר ממשיך להתקיים ולהתקדם! רועי אלמלם. צוות ויקישיבה.

תמונות[edit]

אבקש למצוא דרך לאפשר לי לעלות תמונות לאתרים. אתרים אחדים ללא תמונות הם כמו ... דניאל ונטורה 09:38, כ"ג באב ה'תשס"ח (UTC)

החסימה נפתחה וכעת ניתן להעלות תמונות. בהצלחה. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה 12:00, ל' באב ה'תשס"ח (UTC)

מחיקת ערכים של חוקרי ארץ ישראל[edit]

מחקת שני ערכים ללא הצדקה. אדם זרטל הוא בין הארכאולוגיים היחידים המקשר בין התנ"ך לבין ארץ ישראל. על זה הוא נרדף על ידי הקהילה האקדמית. יוסי לשם, כל התיאורים שלו על עופות השמים ניזונים מהמקרא ומהתלמוד. אנא החזר את הערכים למרחב הערכים. דניאל ונטורה 15:31, כ"ה באב ה'תשס"ח (UTC)

אני ממתין לתשובות. דניאל ונטורה 08:31, כ"ו באב ה'תשס"ח (UTC)
ערכים אילו אינם קיימים כלל במערכת (אולי הם קיימים תחת שמות אחרים), לכן לא אוכל לעזור לך,
אם תרצה, תוכל לכותבם מחדש. מאירי, חבר בהנהלת האתר 11:40, כ"ז באלול ה'תש"ע (UTC)

השחתות[edit]

כבר זמן רב שמישהו משחית את הערך ברכת החמה. בוודאי שמתם לב לכך כי ראיתי שאתם מתקנים את הערך חזרה אחרי ההשחתה.

הפיתרון הפשוט גם בשביל ויקישיבה וגם בשביל עגמת הנפש שלי (כן, אני נוגע בדבר...) הוא לחסום את הערך וגמרנו. ניתן לראות כי חוץ מהשחתות לא התווסף בזמן האחרון שום דבר שחבל לנו שלא יוכלו להוסיף בגלל החסימה. כך גם מקובל בויקיפדיה לגבי ערכים שמשחיתים אותם.

כמובן שהדבר נכון לגבי כל ערך אחר שיושחת, אם יקרה דבר כזה.

תודה מראש ואשמח לקבל עדכונים בעניין. --אחיקם 15:05, ט' בתמוז ה'תשס"ט (IDT)

שלום אחיקם, אנו מנסים לטפל בתופעה בדרכים שונות. לעת עתה חסמנו את הערך משינויים ע"י מי שאינו רשום לאתר. נפתלי, הנהלת האתר • שיחה. 15:05, י' בתמוז ה'תשס"ט (IDT)

בעיית זכויות יוצרים[edit]

הערך רבי יוסף חיים בעל הבן איש חי לקוח מאתר reader, אלו כללי זכויות היוצרים בפרסום ממנו.

הערך אכן מפר את זכויות היוצרים ולכן הוא נמחק.
אשמח מאוד אם המשתמשים יוכלו לערוך את הערך ללא הפרת זכויות יוצרים.
מאירי, חבר בהנהלת האתר 10:20, כ"ח באלול ה'תש"ע (UTC)

מדינת ישראל[edit]

האם הינך סבור שמה שכתבתי אודותה אינו נכון? יש מישהו שסובר אחרת? אין זה נכון שכך היא דעתם של רבים מגדולי התורה? --דרכיה דרכי נועם 20:56, כ"ד בניסן ה'תש"ע (UTC)

הבעיה היא הניסוח שמביע דעה אישית-סובייקטיבית, דבר המנוגד לאופי הכתיבה הרצוי באנציקלופדיה. לדוגמה, במקום הניסוח הכללי "רוב רובם של גדולי ישראל" יש לפרט איזה גדול והיכן. גם הקביעה האוניברסלית "על טענות אלו לא ניתנו מעולם תשובות ענייניות" אינה אובייקטיבית, מן הסתם החולקים על דעתך חושבים אחרת. מנהל האתרשיחה 21:39, כ"ד בניסן ה'תש"ע (UTC)
הבנתי אותך. --דרכיה דרכי נועם 21:56, כ"ד בניסן ה'תש"ע (UTC)

בישולי גויים[edit]

הכנסתי ערך חדש בשם זה, ואחר כך ראיתי שיש ערך בשם בישולי נכרים מאנציקלופדיה תורנית מרוכזת. תוכל להיווכח מהשוואה בין שני הערכים שהערך שהכנסתי הרבה יותר מפורט, וכולל את כל מה שיש בערך הקצר. לכן לדעתי כדאי למחוק את בישולי נכרים וליצור הפניה לבישולי גויים. בברכה, --בנילה 11:48, ז' באייר ה'תש"ע (UTC)

הופנה, יישר כח מאירי, חבר בהנהלת האתר 11:20, כ"ז באלול ה'תש"ע (UTC)

מפעיל מערכת?[edit]

האם אתה מוגדר כ"מפעיל מערכת"?
אם כן, מדוע אין זה כתוב בדף המשתמש שלך?
היכן מצויה רשימת מפעילי המערכת?
היכן ניתן להתלונן על ניצול מעמדך למטרות זרות?
בכבוד רב
--95.86.82.231 15:26, י"ג באייר ה'תש"ע (UTC)
רשימת משתמשים והרשאותיהם נמצאת במיוחד:רשימת משתמשים.
תלונות על מעמדי וניצולו ניתן להפנות לצוות Yeshiva.org.il בקישור מצד ימין "צור קשר". מנהל האתרשיחה 17:38, י"ג באייר ה'תש"ע (UTC)


למנהל האתר[edit]

תודה רבה על האתר המצויין, שאני - באופן אישי - מאד נהנה ממנו. באופן ספציפי אודה על המיזם החשוב ויקישיבה, ואקווה להצלחתו.

ברצוני להעיר כמה הערות קטנות על עקרונות העריכה של ויקישיבה:

 1. ראה: משתמש:אריאל ביגל נ"י/ארגז חול.
 2. כדאי שהערך ייווצר בשיתוף יותר משתמשים.
 3. בערך כמה שגיאות כתיב, בעיקר חוסר ברווחים קודם למקור, וכן ציוני מקורות לא מוצלחים ושונים זה מזה. כדאי לאחד ולסדר את תוכן הערך.
 4. במקור "המשנה ברורה" (בפסקה "המטרה" שורה 2) כדאי לכתוב "השדה חמד". (כדאי לקשר גם את ה"בית יוסף" לערכו).
 5. הפסקה "איזו דעה לגיטימית?", זקוקה - לענ"ד - לכמה תיקונים ניסוּחִיִים וטכניים.
 6. הקישורים לדיונים לא עודכנו, אע"פ שנושאים אלו הועברו לארכיון מיוחד.
 7. לפיסקה "אופן הכתיבה ועד כמה להאריך?" - כמה הערות לעקרונות המעשיים שהוצגו:
  ב. יש צדק בדברים (ביחס לפתיח של הערך), אך כדאי לציין שפעמים המחלוקות יסודיות יותר מכל מיני פרטים מוסכמים, ואז מקומם קודם.
  ג. לענ"ד קשה לקבוע כלל בזה. עכ"פ ודאי שענייני אגדה הנובעים מפרטי דיני המצוה וענייני מוסר הנוגעים לאופני קיום פרטי המצוה (כבספר יסוד ושורש העבודה) - יבואו אחר ענייני ההלכה. לדוגמא, דברי הרמב"ם שמטרת מצות זכירת עמלק היא להכניס שנאתו בליבנו, תבוא בערך עמלק רק לאחר שיבואר שיש מצוה מהתורה לקרוא את פרשת זכור.
  ד. גם בזה כדאי להיזהר מקביעת כללים. למשל, בערך שקר לא יעלה על הדעת - לענ"ד - להביא בהתחלה את כל התוכחות בנביאים על השקר, ויש להקדים את הגנות שבדבר.
  אגב, מה עושים כשכלל זה סותר לכלל הקודם? כלומר, בתורה מבואר האיסור ההלכתי או המצוה (מאכלות אסורות), האם להקדים את הפסוקים או את טעמי המצוה?
  ה. כמה הערות: 1) יש להעדיף תמיד את המקורות היסודיים על פני ריבוי מקורות צדדיים. אגב, כך הוא ג"כ באנציקלופדיה תלמודית, הראויה לשמש לנו לדוגמת מופת. 2) כדאי שגם "דברים שאין עליהם חולק" (או שהכותב איננו מכיר מי שחולק) יכתבו בשם "יש מי שאומר" (אא"כ מדובר בדברים - שברור לכל יהודי מאמין - שהם מוסכמים על הכל). וראה מש"כ בארגז החול הנ"ל.
  ו. נושא הקישורים זקוק לליבון רציני. דומני שמיותר קישור בסוף כל ערך לפניני הלכה המקביל. כמו כן, כדאי להוסיף מקום מתאים לקישורים המתמקדים בנקודה מסוימת. (למשל, בערך מנורה, למצוא מקום מתאים לכל הלינקים לוויכוח האם קני המנורה היו עגולים או ישרים-אלכסוניים). חבל שקישורים אלו לא יהיו בוויקישיבה.
 8. לנושא הציטוטים - לא הבנתי את הטעם בהפניות וקישורים. באופן כללי אין לעשות ציטוטים, מלבד מקורות בסיסיים (תנ"ך/תלמוד) וקצרים שלנוסח הציטוט ישנה משמעות מיוחדת ונחוצה. ציטוטים נחוצים אחרים מקומם בהערות השוליים בקצרה.

תודה רבה מאד לכל מי שייצר את המיזם ומשכלל אותו. ברכותיי!!!

אגב, האם אתה מאירי? (כדאי שבדף המשתמש יהיה טיפה הסבר על זהותו ועניינו - מנהל ויקישיבה? מה זה אומר? מפעיל מערכת?)

בברכת יישר כח עצום!!! למאי נ"מ? 17:12, 6 במרץ 2012 (IST)

שלום למאי נ"מ? ויישר כח על פעילותך בויקישיבה.
אני אישית לא רוצה להיכנס עכשיו לנושא של עקרונות העריכה, אבל אשתדל שבקרוב ניגע בנושא זה.
משתמש זה (Wikiboss), הוא "משתמש על" המשמש את הנהלת האתר בעיקר בצד טכני של ויקישיבה ויש לו את כל ההרשאות הקיימות בויקישיבה,
לעת עתה גם אני (מאירי), נמנה על המשתמשים בWikiboss, אבל לא כל הפעולות המבוצעות ע"י Wikiboss נעשות ע"י מאירי.
--מאירי, חבר בהנהלת האתר. 21:29, 13 במרץ 2012 (IST)

שלום ויקישיבה נמצאת כעת תחת מתקפה כבידה של ספאם. האם מישהו נוקט פעולה? המתקפה הולכת ומתחזקת. Shyk (שיחה)

שוואנצנות[edit]

אודה אם תמחק את הדף. איש גלילישיחה • כ"ט בתמוז ה'תשע"ח • 08:28, 12 ביולי 2018 (MSK)

נמחק. צוות ויקישיבה.
יישר כח. איש גלילישיחה • כ"ט בתמוז ה'תשע"ח • 09:51, 12 ביולי 2018 (MSK)
הדף נוצר שוב. אולי כדאי ביחד עם המחיקה לעשות עליו הגנה מפני יצירה נוספת. איש גלילישיחה • ג' באב ה'תשע"ח • 12:59, 15 ביולי 2018 (MSK)
טופל. צוות ויקישיבה.

הנוצרי[edit]

נא לחסום את JesusGod. יישר כח. איש גלילישיחה • כ"ד באב ה'תשע"ח • 17:21, 5 באוגוסט 2018 (MSK)

נחסם. יישר כח! צוות ויקישיבה.
"18:32, כ"ד באב ה'תשע"ח Wikiboss (שיחה | תרומות) חסם את JesusGod (שיחה | תרומות) למשך זמן בלתי מוגבל (יצירת חשבונות נחסמה, שליחת דוא"ל נחסמה, עריכת דף השיחה האישי נחסמה) (השחתה/הוספת מידע שגוי)" לא נכון. כפירה ומחיקת מידע נכון--יהודה (שיחה) 11:35, 8 באוגוסט 2018 (MSK)
שונה, תודה רבה! צוות ויקישיבה.
לדעתי מומלץ גם להסתיר את התקציר [1]--יהודה (שיחה) 12:49, 9 באוגוסט 2018 (MSK)

אתחלתא דגאולה[edit]

ערכתי הרבה מאוד את הנושא אתחלתא באתר ויקפדיה אודה לך אם תוכל לקחת משם את הדברים הנוספים.

נשתדל לערוך בהקדם, מוזמן בינתיים לעבוד בעצמך על הערך. צוות ויקישיבה.

למה מחקת לי את הערך קוקיפדיה?[edit]

למה מחקת לי את הערך קוקיפדיה?

שלום רב, נשלח אליך מייל מסודר בנושא. אנו נשמח שתיצור ותרחיב ערכים בנושא תורת הרב קוק אך בינתיים אין מקום ליצירת דף על יוזמות פרטיות כאלו שעדיין לא התבססו. במידה ואכן יורחב המידע על תורת הרב קוק על ידי אנשים מהמיזם נשמח לצרף את מיזם הקוקיפדיה לאחד ממיזמי ויקישיבה, בינתיים לא ראינו שמתאים לכתוב דף ללא ביסוס מאחוריו. --Wikiboss (שיחה) 23:25, 31 בדצמבר 2019 (+03)

אוקיי הבנתי

האם אפשר לשלוח לי בבקשה טיוטה של מה שמחקתם.

כי אין לי גיבוי

רעיונות[edit]

לגבי ויקישיבה יש לי כמה וכמה מיזמים:

א.פורטלים - להחליף את הקטגוריות בעוד הראשי ולעשות במקומם פורטלים

ב. תיבות משתמש - להכין תיבות משתמש

ג.ערכים מומלצים - לעשת ערכים מומלצים שהם יהיו הערכים הכי טובים בויקישיבה,

ד. משתמש בוט - שיחליף אוטומטי שגיאות

כל הדברים הנ"ל יש גם בויקיפדיה

--שמואל חיים (שיחה) 07:17, 10 בספטמבר 2020 (UTC)

שלום שמואל!
שמח לשמוע על הרעיונות שלך!

אנחנו באמת מתכננים להחליף קצת את הנגישות של חלקים שונים בעמוד הראשי, וייתכן שהמעבר לפורטלים אכן יוכל לעשות את העבודה. יש לך רעיון לפורטלים מסוימים? גם הרעיון לערכים מומלצים הוא רעיון מעולה. אנחנו מתכננים בקרוב ליצור קטגוריה של "ערכים אקטואליים" העוסקים בסוגיות הנידונות מדי פעם בשיח הציבורי וייתכן שיצירת מקום נוסף לערכים מומלצים יוכל גם להרחיב את היריעה בנושא.

ככל הידוע לי, יש כבר כיום משתמשים בוטים שמחליפים שגיאות ועושים סדר בוויקישיבה. האם אתה חושב על סוג מסוים?

בינתיים, יש לכל משתמש אפשרות ליצור תיבות משתמש משל עצמו. ייתכן ונוסיף גם תיבות משתמש משל האתר, אך בינתיים זה לא בתכנון.

אשמח לשמוע על דעתך בנושא--Wikiboss (שיחה) 21:15, 10 בספטמבר 2020 (UTC)

לגבי פורטלים יש על המון אפשרויות, על יהדות, גדולי ישראל, הלכה, גאולה, ארץ ישראל, אם תתן לי אור ירוק אתחיל כבר בהקמת פורטלים, לגבי ערכים מומלצים, הבנתי שאתה מכים ולכן אפתח בקרוב דף מיזם,

שמואל חיים (שיחה) 10:11, 11 בספטמבר 2020 (UTC)

מצוין! הייתי מציע להתחיל בפורטל אחד כללי (אולי הלכה) ולהתמקד בו, לפני שפותחים מספר פורטלים בו זמנית. אני לא בטוח האם בגירסא הנוכחית של ויקישיבה יש אפשרות לפתוח פורטלים, אני אדבר עם מתכנתי האתר ונבדוק את העניין.--Wikiboss (שיחה) 18:49, 12 בספטמבר 2020 (UTC)

נו, האם אפשר כבר?, ודרך אגב מה עם הוספת מנטרים לאתר, אשמח לקבל את התפקידשמואל חיים (שיחה) 18:42, 14 בספטמבר 2020 (UTC)

שלום שמואל,

דיברתי עם המתכנתים ובינתיים נראה שאין בוויקישיבה את האפשרות ליצירת פורטלים. אני אפתח בעז"ה קטגוריה של ערכים מומלצים וניתן לה גם מקום בעמוד הראשי. בהמשך ננסה לעדכן את הגירסא ונהפוך את הקטגוריות האלו לפורטלים.--Wikiboss (שיחה) 11:36, 18 בספטמבר 2020 (UTC)

התחלתי כעת ביצירת פורטל הלכה על בסיס העמוד הראשי כאן :משתמש:שמואל חיים/פורטל הלכה תגיב בדף השיחה של זה מה אתה אומר שמואל חיים (שיחה) 11:45, 21 בספטמבר 2020 (UTC)

עכשיו ראיתי, נראית התחלה מעולה. אשמח שתכתוב לי שם או כאן מה התוצר הסופי אליו אתה מכוון ואוכל לנסות לעזור לך בבנייה.--Wikiboss (שיחה) 11:47, 21 בספטמבר 2020 (UTC)

כוונתי לעשות שם תבנית שתתחלף כל יום עם הלכה, ערך נבחר על פוסקי ההלכה, השתלשלות ההלכה, מושגים בהלכה , ספרי הכה, זה בערך שמואל חיים (שיחה) 18:28, 24 בספטמבר 2020 (UTC)

נשמע מצוין! אשמח לעזור בבניית הערכים או הפורטל בכל מה שצריך. מציע שבתור התחלה תתמקד במעט נושאים (אולי מושגים בהלכה ופוסקי ההלכה) ולאחר מכן תתרחב, אבל איך שנוח לך--Wikiboss (שיחה) 20:04, 24 בספטמבר 2020 (UTC)

הרשאה[edit]

שלום Wikiboss, נהנה אני לראות את אתר ויקישיבה מתפתח, אך בטוח אני שעם שיתוף פעולה ופרויקטים נפתח פי כמה את האתר. ראשית כל: פורטלים - כדאי בסגנון מיוחד ושונה ומקורי משאר האתרים השונים, בכדי שימשוך עין. וכן גם מיזמים - במיוחד מיזם ערכים מומלצים וכמובן שהכי חשוב זה איכות הערכים. הייתי שמח שייתנו לי הרשאות של מפעיל מערכת - ואז בעז"ה אוכל לעזור לפיתוח מיזם זה. אשמח למענה. מתמיד (שיחה)

שלום מתמיד!

אנחנו שמחים שאתה איתנו וכמובן שאנחנו בעד שיתופי פעולה בשביל להנגיש את התורה לציבור. אנחנו אכן עובדים על הכנסת האפשרות של בניית פורטלים באתר ובעז"ה בקרוב זה יתאפשר בצורה מסודרת דרך תבניות האתר. לגבי הרעיונות שלך- נשמח לעזור לך בכל מה שצריך, מוזמן להעלות הצעות ולפנות אלינו. לגבי הרשאת משתמש- פשוט תגיד לנו מה אתה צריך ונעשה את זה בשבילך, אלא אם כן מדובר משהו שמצריך השראה קבועה. חזק וברוך!--Wikiboss (שיחה) 18:20, 24 בדצמבר 2020 (UTC)

תודה על המענה. הרשאת המפעיל היא לצורך עבודה מתמשכת, מכיוון שלא תמיד אתם פעילים, וזה יעזור לי מאוד. יש לי ניסיון בתחום זה, ואני אף פועל בכמה אתרי ויקי. מתמיד (שיחה) 10:44, 25 בדצמבר 2020 (UTC)

שבוע טוב!

מוזמן לדבר איתי במייל על הנושא ולהסביר לי מה אתה מתכנן: wiki@yeshiva.org.il --Wikiboss (שיחה) 17:59, 26 בדצמבר 2020 (UTC)

לא אפשרי לי כעת לשוחח במייל. אפרוס בפניך מעט מתכונוני:
 • עריכת והגהת ערכים קיימים.
 • טיפול בדברים טכניים.
 • פורטלים.
 • מיזמים.

ועוד כמה דברים, שאשמח אם יהיה מפעיל מערכת, למען פעילות תמידית באתר ועוד. מתמיד (שיחה) 13:36, 29 בדצמבר 2020 (UTC)

הצעת עזרה[edit]

שלום, אם תרצו אני יכול להפעיל בוט להטמעת קישורים/תיקונים ועוד. אם אתם צריכים משהו אפשר לשלוח לי מייל --ישראל קלר (שיחה) 09:45, 31 בדצמבר 2020 (UTC)

הרב אליעזר מלמד[edit]

שלום, תוכלו לטפל במלחמת העריכות בערך? נדמה שיהיה צריך להפעיל עליו הגנה. תודה! בוחן-ובודק (שיחה) 20:03, 12 בינואר 2021 (IST)

לצערנו נראה שאתה צודק, ננעל את הערך וננסה למצוא נוסח שיתאים לכל הצדדים.--Wikiboss (שיחה) 21:10, 12 בינואר 2021 (IST)

ערכים מומלצים ומובחרים[edit]

אשמח שהיה ערכים מומלצים ומבחרים באתר, --ספרא, דף שיחתי 05:51, 9 בפברואר 2021 (IST)

שלום רב ספרא!

אתה צודק, אנחנו אכן רוצים להוסיף את אפשרות הערכים המומלצים בשדרוג הבא של ויקישיבה יחד עם הוספת הפורטלים. המתכנתים שלנו כבר עובדים על העניין. בינתיים אני פותח את הקטגוריה קטגוריה:ערכים מומלצים אליה נוכל לקשר את הערכים שייראו מתאימים. בהמשך יהיה ניתן להכניס ערכים אלו לפורטל ערכים מומלצים. יישר כוח על העזרה לאתר ועל החשיבה לשיפור, מעריכים מאוד את תרומתך!--Wikiboss (שיחה) 00:25, 10 בפברואר 2021 (IST)

מקומות בארץ ישראל[edit]

שלום Wikiboss,
תסביר לי בבקשה האם ומתי מקומות בארץ ישראל, ובאופן ספציפי יותר מקומות שקשורים להיישוב היהודי בחברון, זכאים לערך ומתי לא.
בתודה --הידיד (שיחה) 14:22, 16 בפברואר 2021 (IST)

שלום הידיד! אנחנו שמחים על הצטרפותך לקהילת ויקישיבה!

לצערי אין לנו ממש כללים קבועים לעניין, אבל באופן כללי מדובר במקומות שקשורים למקומות היסטוריים חשובים שקשורים לעם היהודי (כמו מערת המכפלה למשל) או לתורה (כמו ישיבת ניר ושבי חברון וכן קברי ישי ורות). רחוב דוד המלך עליו פתחת ערך נראה פחות שייך לתכנים בהן עוסקת ויקישיבה וקשור יותר לפרטי היישוב היהודי בחברון. אתה יותר ממוזמן לסייע בהרחבת הערך הקיים על בית הכנסת על שם אברהם אבינו בחברון או אלוני ממרא.

בברכת התורה,--Wikiboss (שיחה) 22:39, 16 בפברואר 2021 (IST)

הרשאה[edit]

יש לי קצת ידע בנושא ואני מוכן להתמנות ל"מנהל ממשק" שבמהלך תפקיד זה אני ייבא לאתר ג'אגדטים שיעזורו למשתמשים בעריכה באתר, אתה מסכים לכך? --ספרא, דף שיחתי 19:36, 23 בפברואר 2021 (IST)

שלום ספרא!

אני חושב שבעקבות ההשקעה הרבה שלך באתר מגיע לך בהחלט! אני נותן לך הרשאה זמנית, אם נראה שאתה מסתדר עם הממשק נאריך אותה כמובן!

אמנם, לפי שאתה מפעיל או מכניס שינוי חדש תעדכן אותי בדף השיחה (או במייל- wiki@yeshiva.org.il). מוזמן גם כמובן להתייעץ על רעיונות חדשים שיש לך. אם אתה מתכוון לאפשרות עריכה בדף עצמו (ולא רק עריכת מקור כמו שיש עכשיו באתר), אנחנו בכוונה לא מכניסים אותו לוויקישיבה מכיוון שהוא מעמיס מאוד על השרתים.

בברכת התורה,--Wikiboss (שיחה) 21:13, 27 בפברואר 2021 (IST)

--Wikiboss (שיחה) 21:13, 27 בפברואר 2021 (IST)

תודה Wikiboss, בעזרת ה' עוד מעט אני יתחיל לעבוד, בינתיים אני צריך להכיר עוד טיפה את התפקיד --ספרא, דף שיחתי 06:54, 28 בפברואר 2021 (IST)

הי, לא הספקתי בקושי לעשות וכבר פגה לי ההרשאה, תוכן לתת לי עוד פעם, בדיוק עכשיו באתי להתחיל לעבוד על זה חזק --ספרא (לכתיבת הודעה) (עריכותי באתר) 15:44, 8 במרץ 2021 (IST)

שלום וברכה, תוכל לתת לי את ההרשאה כדי שאני אטפל בכל הגאדג'אים? משום מה ספרא לא מצליח... נריה קלר (שיחה) 16:58, 2 באפריל 2021 (IDT)

ייובא ג'אדטים[edit]

שלום וברכה. אם שמת לב, ניסתי לייבא כמה ג'אדטים לאתר, אך זה לא הצליח. לפי מה שהבנתי, זה כנראה תלוי בשדרוג האתר, ובכדי שיהיה את רשימת הג'אדטים בהעדפות (תבדוק למשל באתר ויקפדיה וכדו' ותבין). מה יש לעשות בנידון? ספרא (להשארת הודעה לחצו כאן) • 17:42, 1 במרץ 2021 (IST)

הבנתי, אני אדבר עם צוות המתכנתים שלנו על העניין ונראה אם הם יוכלו לסייע לנו בזה. יישר כוח!--Wikiboss (שיחה) 23:06, 1 במרץ 2021 (IST)

Wikiboss, לצורך ייבוא ג'אדטים יש צורך בשדרוג נוסף של האתר. למעשה, ע"י שדרוג כזה (שדרוג לבסיס התכונה כמדומני) - אפשר לייבא המון ג'אדטים מה שחסר כעת כאמור, הוא שדרוג לתוכנה הבסיסית. אם צריך פרטים מלאים, אשמח להיות לעזר בהצלחה! מתמיד (שיחה) 10:48, 3 במרץ 2021 (IST)
יש הרחבה שנקראת גאדג'אטים. מה שצריך זה להתקין אותה. --נריה קלר (שיחה) 18:10, 3 במרץ 2021 (IST)
אכן. כאשר אתה מתקין את זה, זה פותח לך שער לכל הג'אדטים. אם צריך עזרה, פנה אלי. בהצלחה. מתמיד (שיחה) 20:52, 3 במרץ 2021 (IST)
שלום, אני מתכנת המתמחה בעיקר באתרי מדיה ויקי. אשמח לעזור בשמחה בהתקנת הג'אדג'טים. אם אתה מעוניין שלח לי מייל לכתובת המייל novike@walla.com מגזין יהלום (שיחה) 13:12, 4 במרץ 2021 (IST)
ראיתי שההרחבה המתאימה הותקנה. מה שצריך לעשות, זה ליצור דף מדיה ויקי אחד ולהכניס לו קוד. נריה קלר (שיחה) 19:58, 4 במרץ 2021 (IST)
בשביל לייבא גאדג'ט יש לייבא כמה ערכים, לכל גאדג'ט יש את דף מדיה ויקי שלו, בנוסף עליו יש עוד מדיה ויקי המבוסס על JS (ג'אבה סקריפט) (ובחלק מהגאדג'טים גם CSS), יש ליצור את הערך מדיה ויקי:Gadgets-definition ובו ליצור את סדר הגאדג'טים שתרצו במיוחד:גאדג'טים (כפי שנראה כרגע אין גאדג'טים). רק לאחר ייבוא כל אלו יהיה אפשר לראות את הגאדג'טים בהעדפות. קער א וועלט (שיחה) 22:52, 10 במרץ 2021 (IST)

מחיקה[edit]

Wikiboss בחיפוש באתר ראיתי את הערך על ויקיפדיה העברית, בבקשה, למחוק כמה שיותר מהר את הערך --ספרא (להשארת הודעה לחצו כאן) • 06:24, 4 במרץ 2021 (IST)

וגם את משתמש:נריה קלר/אזהרות, כי זה נוצר בטעות...--נריה קלר (שיחה) 20:09, 4 במרץ 2021 (IST)

מחקתי, בשמחה. שימו לב שאפשר להשתמש בתבנית למחיקה בשביל לסמן דפים כאלו. לגבי הערך על ויקיפדיה העברית- אפשר להתלבט עד כמה הוא מתאים לוויקישיבה או לא. בעיקרון מכיוון שממילא הוא מועתק כולו מוויקיפדיה ודורש עבודה רבה אני מוחק אותו, אבל ייתכן ונחזיר אותו בהמשך. יישר כוח!--Wikiboss (שיחה) 22:25, 4 במרץ 2021 (IST)

שים לב שהוא עדין לא נמחק ● קער א וועלטשיחה • 22:55 • כ"ו באדר ה'תשפ"א

שאלה[edit]

Wikiboss רציתי לדעת כמה צפיות יש לאתר עד כה --בובת הקש של ספרא (שיחה) 17:46, 7 במרץ 2021 (IST)

שלום בובת הקש של ספרא!

לא ממש הבנתי מה כוונתך במספר צפיות עד כה. ברוך ה' לפי נתוני גוגל בשנה החולפת היו 1,854,407 גולשים שקראו ולמדו תורה דרך הערכים בוויקישיבה. האתר כמובן קיים כבר עוד שנים רבות אחורה וגלשו בו כבר עשרות מיליוני גולשים במהלך השנים ב"ה.--Wikiboss (שיחה) 19:11, 7 במרץ 2021 (IST)

חוץ מזה אני ספרא אבל פשוט נאלצתי לפתוח משתמש חדש --בובת הקש של ספרא (שיחה) 06:57, 8 במרץ 2021 (IST)

זה מכיוון ששכחת את הסיסמא ואתה לא יכול להיכנס יותר? אם תרצה ייתכן ונוכל לסדר את זה. פנה אליי למייל (wiki@yeshiva.org.il) ואוכל לעזור לך--Wikiboss (שיחה) 12:17, 8 במרץ 2021 (IST)

תודה, אבל כבר הצלחתי להיכנס לחשבון --ספרא (לכתיבת הודעה) (עריכותי באתר) 14:12, 9 במרץ 2021 (IST)

מתכנת[edit]

אם יש לכם מתכנת תבקשו ממנו שיתקין את מרחב יחידה באתר, זה ישפר אותו פלאים. אני מקווה שלפחות בוט יש לכם, אם לא שיתקין גם הרחבה של החלפת טקסט (סוג של בוט) ● קער א וועלטשיחה • 23:25 • כ"ו באדר ה'תשפ"א

אין בוט, אבל יש את המשתמש נריה קלר שהציע להריץ בוטים והוא יודע איך. 2.53.139.21 17:03, 11 במרץ 2021 (IST)

מחיקה[edit]

למחוק דחוף את הדף ויקיפדיה העברית --ספרא (לכתיבת הודעה) (עריכותי באתר) 06:47, 7 באפריל 2021 (IDT)

הרשאת בוט[edit]

ממליץ שתבטל אצלך את הרשאת בוט כדי שהעריכות שלך יופיעו בשינויים אחרונים ולפתוח חשבון חדש וממנו לעשות את כל העריכות של הבוט (אם יש כאלו). כך גם נהוג באתרים אחרים. ● קער א וועלטשיחה • 03:41 • א' בסיוון ה'תשפ"א

קטגוריות[edit]

שלום, כתבתי דף על מסכת עירובין, איך אני מקשר אותו לקטגוריה בדרשני?

שלום רב, על מנת להוסיף ערך דרשני חדש אפשר ללחוץ בעמוד הראשי על כפתור "עוד" בחלקו העליון של העמוד ושם ללחוץ על "ערך דרשני חדש". בהצלחה:)
בברכת התורה,--Wikiboss (שיחה) 13:03, 28 ביוני 2021 (UTC)

תודה. אני מתכוון שכבר הוספתי ערך בדרשני והוא מתייחס למסכת עירובין, אבל אני לא יודע איך אני מקשר אותו לקטגוריה של דרשני של מסכת עירובין. חוץ מזה שבכלל אין כזאת, אבל אם היתה איך הייתי מקשר את הדף שלי אליה? ואיך יוצרים קטגוריה? תודה רבה!

שלום יגאל! הוספתי את הערך שלך לקטגוריה של עירובין בדרשני, בשביל להוסיף לקטגוריה צריך להוסיף את המלל "קטגוריה:מסכת עירובין (דרשני)" בתוך סוגריים מרובעים. בנוסף, מזמין אותך לחתום בסוף השיחה בשביל שיהיה קל יותר לעקוב אחרי מי מדבר. בהצלחה!

זכויות יוצרים?[edit]

אהלן.

אלא־אם־כן אשוכנע אחרת, הערך הרב אברהם יצחק כלאב הוא העתקה של הערך בוויקיפדיה. אין לכך זכר בערך אצלכם – בניגוד לתנאי השימוש בוויקיפדיה. אולי כדאי לבדוק את יתר תרומותיו של המשתמש שהעתיק את הערך? דגש (שיחה) 11:32, 13 באוגוסט 2021 (IDT)

שלום רב,

אכן נראה כי מדובר בהעתקה, והערך אף לא הותאם לתבניות הרגילות של ויקישיבה. תודה רבה על ההערה! נשתדל לעבוד על ערך זה וכן אתה כמובן מוזמן לערוך את הדף בצורה טובה יותר.

בברכת התורה, --Wikiboss (שיחה) 11:53, 13 באוגוסט 2021 (IDT)

שוב שלום. "נשתדל לעבוד על ערך זה" זה טוב, אבל לא מספיק. על־פי תנאי השימוש בוויקיפדיה העברית חובה לתת קרדיט בדף התוכן ולציין את רישיון התוכן. שימוש בתוכן שלא לפי תנאי הרישיון הוא הפרת זכויות יוצרים על כל המשתמע מכך. השאלה אם לשכתב את הערך היא לשיקולך, אך מאחר שלא ידעתי היכן וכיצד מקובל לתת כאן את הקרדיט, רוקנתי את העמוד מתוכנו. דגש - שיחה 14:17, 17 באוגוסט 2021 (IDT)

אשריך:)--Wikiboss (שיחה) 17:12, 17 באוגוסט 2021 (IDT)

הפילוג בישיבת מרכז הרב[edit]

שלום, ראיתי את העריכות האחרונות שלכם בנושא הפילוג. אני חייב לציין שבעיניי חבל להכנס לנושא הזה‏[1]. אבל בכל אופן נדמה שהמצב הנוכחי מציג צד אחד, ואני תוהה האם אפשר לשכנע אתכם לשנות זאת.
כרגע, מי שקורא את הערכים מגיע למסקנה שאחד הצדדים שיקר. מי שיקרא גם את הספרות האקדמית, בה מתוארת היטב התוכנית לשילוב לימודי הוראה בישיבה‏[2], עלול חלילה להגיע למסקנה שהיה זה הרב שפירא. בפועל, מדובר כנראה במחלוקת על מסגור: בתחילה הרב טאו דיבר על הכנסת מכון מורים לתוך הישיבה‏[3]. הרב שפירא נפגע מאוד מההאשמה, מכיוון שלמעשה מדובר היה בתוכנית משותפת עם מכון חיצוני, כשהמבחנים יהיו בבין הזמנים וכדומה‏[4]. בהמשך הרב טאו הבהיר כמה וכמה פעמים שהוא מתנגד לכל התוכנית, גם ללא הקמת מכון, ושמבחינתו זה בכלל לא הנושא‏[5]. כשהרב שפירא נשאל (לאחר הפילוג) על הקמת מכון מורים בישיבה, הוא ענה בכנות שלא הייתה כוונה כזאת. וכן אמר ש'זאת עלילת שקר', ושלא היה פירוד‏[6].
שנזכה להרבות אהבה ושלום, בוחן-ובודק (שיחה) 20:21, 25 באוגוסט 2021 (IDT)

שלום רב! אכן מדובר בערך שלמרבה ההפתעה מעורר אמוציות רבות גם שנים רבות אחרי הפילוג ואחרי שישיבת הר המור כבר הפכה לישיבה מבוססת שעומדת בפני עצמה. בעז"ה נגבש נוסח אחיד ומאוזן ככל האפשר שיהיה בכל הערכים ולאחריו ננעל אותם על מנת למנוע את המשך מלחמות העריכות בנושא. שנזכה להרבות שלום ובייחוד בימי התשובה בהן אנו שרויים, בברכת התורה Wikiboss (שיחה) 21:05, 28 בספטמבר 2022 (IDT)
אי בדידי תליא, הייתי אומר להימנע מנושאים שאינם תורניים. תולדות ה'פילוג' אינן רלוונטיות, אלא רק ההשקפות של הרבנים על דרכי הוראת התורה וכיו"ב. הייתי מוותר על כל הנושא. (וזאת מלבד הקושי הגדול לכתוב נוסח מאוזן ואמיתי, ואני יכול לפרט דברים בנוסח הקיים, וכן בזה המוצע המוטים ואינם מדויקים, הן לכיוון זה והן לכיוון השני.) בכבוד ויקר! --למאי נ"מ? (שיחה) 00:02, 16 במאי 2023 (IDT)

הערות שוליים

 1. מיד לאחר הפילוג, הרב שפירא תלה פתק בישיבה, להתחזק בשמירת הלשון. אף בשיחה הראשונה שנאמרה בישיבת הר המור, הרב עמי אמר שיש להתרחק מכל הערה, מחלוקת, קינטור והתכבדות בקלון חברו חלילה.
 2. למשל כאן
 3. ראו במכתב הראשון
 4. ראו בהמשך מאמרו של ישי רוזן-צבי, למשל כאן
 5. כפי שאפשר למשל להתרשם מכאן
 6. ראו כאן

שדרוג האתר[edit]

משמח לשמוע שעומדים לשדרג את האתר. בטח דואגים לפתוח את המרחב יחידה (invoke בלע"ז) ועוד הרחבות חשובים שחסרים כאן. ● קער א וועלטשיחה • 16:54 • י"א בחשוון ה'תשפ"ב (17/10/2021) (IDT)

קודם נתחיל בשדרוג הגירסא ולאחר מכן נתחיל לעבוד על ההרחבות בעז"ה--Wikiboss (שיחה) 21:01, 17 באוקטובר 2021 (IDT)
תודה! גם את ההרחבה הזו צריך קריצהקער א וועלטשיחה • 05:17 • ט"ו בחשוון ה'תשפ"ב (21/10/2021) (IDT)

שינוי שם משתמש[edit]

שלום וברכה, תוכל לשנות את שם המשתמש שלי ל Neriah , ובנוסף למחוק את ההפניות מהדף המשתמש ודף השיחה הנוכחים שלי (אני אטפל בחתימות)? תודה רבה! נריה קלר (שיחה) 14:09, 17 ביולי 2022 (IDT)

? נריה קלר (שיחה) 15:18, 13 באפריל 2023 (IDT)

ביזוי תלמידי חכמים ועיסוק אובססיבי במחלוקת[edit]

שלום למנהל האתר ויישר כח על פעילותו

ראיתי עכשיו שלאחרונה נכתבו בידי אנונימי עריכות שכלל אינן ראויות

בעיקר בכתיבת הערך המחפיר הפילוג בישיבת מרכז הרב

ערך כזה שכל כולו עיסוק מציצני במחלוקת ישנה והערת דובים רדומים מרבצם כלל אינו מתאים לאתר ירא שמיים

אבקש ממך להוציא את הערך הזה מהערכים באתר

בוא נשמור על טוהר כפיים

בפרט לקראת ימי הרחמים והסליחות

תודה רבה ובהצלחה

שלום רב, אכן מדובר בערך חדש שהועתק מוויקיפדיה העברית ויש צורך לערוך אותו. בעבר היו ויכוחים רבים סביב הנושא בערכים מקבילים (כגון ישיבת הר המור או ישיבת מרכז הרב) והצלחנו להגיע לעמק השווה עם ניסוחים מאוזנים. בעז"ה בקרוב הערך ייערך מחדש. אנו רואים ערך בזכירת מחלוקות שנעשו לשם שמיים, כפי שאנו רואים בשימור המחלוקות בתלמוד, אך אכן כפי שנכתב יש צורך לכתוב את הדברים בצורה מכבדת וראויה. יישר כוח, --Wikiboss (שיחה) 08:51, 13 בספטמבר 2022 (IDT)
שבוע טוב
בויקיפדיה אין ערך כזה, זה ערך שנוצר כאן
בעקבות הקישורים ראיתי שאותו משתמש באמת גם שינה בערכים ההם והוריד מהם בעקביות את העובדה שהרב שפירא אמר שאין כוונה להקים מכון. הוא הוריד בלי נימוק ולמרות שזה עם מקור.
אפשר להגיד בעדינות שזה כנראה לא מישהו שחשב ש"יש ערך לזכירת מחלוקות לשם שמיים"... ואכן הערך כולו רצוף ברמזים עבים על מטרות הכותב והצד שהוא מזוהה איתו
בכל מקרה אנחנו לא התלמוד אלא אינציקלופדיה אינטרנטית ופתוחה לקהל, לא נראה לי שזה מתפקידנו לפתוח נושא כזה רגיש כאן כך... עובדה שכבר שנים האתר הזה קיים והיחיד שחשב על הרעיון לכתוב כזה ערך היה מישהו שכנראה מזוהה בצורה מובהקת עם צד אחד ולא בוחל בבזיון תלמידי חכמים. אני בטוח שלא לשם כך ויקיפדיה נוצרה ומבקש את מחיקת הערך הזה.
(וחשיבה מועטת מספיקה כדי להבין שצריך תמימות כדי להאמין שאפשר ליצור ערך כזה בצורה "נייטרלית" ו"מכובדת וראויה" ולהתקבע בו על נוסח שימצא חן בעיני כולם... בוא נשאיר את הזיכרון והצורה לשימורו בידי רבנים ותלמידי חכמים, ולא נפתח דברים כאלו כאן. אם ויקיפדיה והמכלול מסתדרות בלי הערך הזה ובלי ערך דומה על פונביץ גם ויקישיבה תסתדר בלי הערך הזה)
(אוסיף שאת העריכות בערכים ההם גיליתי במקרה בגלל הקישורים שלך והחזרתי לגרסה שהייתה לפני כן. תאר לך אם לא היית שם קישורים... ככה זה היה נשאר?)
שלום וברכה וייש"כ לכל העוסקים במלאכה. וודאי וודאי שאין כוונה להרבות במחלוקות ובביזוי תלמידי חכמים. כמדומה דווקא השינויים שהוחזרו מרבים בכך ("מעשה מרידה", "לחזור בתשובה" וכו'). לעת עתה אני מבטלם. כתיבה וחתימה טובה לכל העורכים
השינויים שההוחזרו היו החזרה לגרסאות היציבות, יתכן שיש מה לשנות בהן וכמובן הדבר צריך להיעשות כמקובל ולא במלחמות עריכה. אבל ההיתממות פה מצחיקה, כשמישהו פותח ערך שלם על סכסוך ומשמיץ את חד הצדדים והעיקר טוען על חצאי משפטים שמישהו החזיר לגרסה יציבה בערכים אחרים שזה ריבוי במחלוקת... הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. אני שוב מבקש ממנהל האתר שימחק את הערך שאינו ראוי לכאן.
עוד שבוע יום כיפור, ונאמרים כאן דברים שאינם ראויים...

מחיקת הערך[edit]

נראה שהנושא יצא מפרופורציה. הערך נמחק וככל הנראה יעלה בהמשך בגירסא מותאמת ככל האפשר לשני הצדדים. הגירסא המתוקנת תועבר גם לשאר הערכים המקבילים. על אף הרצון להתעלם מהמחלוקת שהתרחשה בישיבה בשנים אלו, נראה שאין מנוס מאשר לכתוב עליה ואילולי אנו נכתוב- המידע ייכתב על ידי אחרים. מרכזה של ויקישיבה הוא העיסוק בהפצת תורה ובהנגשתה לציבור הרחב, אך כחלק מעיסוק זה קיים גם הצורך בהנגשת מידע על נושאים "ארציים" יותר הקשורים לישיבות. בגמרא נכתב על ניסיון ההדחה של רבן שמעון בן גמליאל על ידי רבי נתן ורבי מאיר כשם שנכתב בה על דיני שור המועד, ואין ניסיון על ידי חכמינו הקדמונים להסתיר אירועים או מחלוקות כאלו בין תלמידי חכמים. לכן, כאמור, אנו נגבש נוסח מתוקן שיעלה בכל הערכים הרלוונטיים כך שהנושא לא יוסתר מצד אחד, ומאידך יכתב בצורה נאותה ומכבדת. תהיה אפשרות להגיב והציע הערות תיקון לנוסח בדף השיחה, אך מלחמת העריכות בנושא זה תיפסק. בברכת התורה וחתימה טובה, --Wikiboss (שיחה) 10:42, 3 באוקטובר 2022 (IDT)

Wikiboss, מחקתם את הערך אבל השארתם הרבה לשון הרע, ביזוי והוצאת שם רע בערכים אחרים. תוכלו לטפל בזה?
כל הערכים הוחזרו לנוסח הקודם שהיה וכעת הינם מוגנים על מנת למנוע את הישנות מלחמת העריכות. חג סוכות שמח לכולם!--Wikiboss (שיחה) 22:44, 11 באוקטובר 2022 (IDT)
"הנוסח הקודם" מלא ברכילות ודברים שאינם נכונים. אולי כדאי חמחוק הכל עד שיעחה הנוסח החדש?
במידה וישנם דברים שמפריעים לך בנוסח הקיים בכל ערך ספציפי אתה מוזמן לכתוב אותו בדף השיחה של הערך. שבת שלום!--Wikiboss (שיחה) 15:52, 14 באוקטובר 2022 (IDT)

תיקון בערך ממיקרופדיה[edit]

אם תוכל לטפל בזה. 45.194.120.117 21:43, 11 באוקטובר 2022 (IDT)

שלום רב, תודה רבה על התיקון! מיקרופדיה היא פרויקט נפרד מהוויקי אז אעביר את התיקון לאחראי על המיקרופדיה והוא יתקן בעז"ה במידה וימצא שזו אכן טעות. חג שמח!--Wikiboss (שיחה) 22:39, 11 באוקטובר 2022 (IDT)
בדקתי את ההערה ואכן ברור שמדובר בטעות בהפנייה ותיקנתי אותה. תודה רבה על התיקון--Wikiboss (שיחה) 22:47, 11 באוקטובר 2022 (IDT)

שאלה על עריכתך[edit]

שלום וקיץ טוב.

כתבתי לך שאלה בערך שיחה:סיפור יציאת מצרים. אשמח לתגובתך, למאי נ"מ? (שיחה) 23:58, 13 באפריל 2023 (IDT)

ערכי הבל[edit]

לתשו"ל, משתמש:אברהם שמח מאד מעלה ערכי הבל בשלל שמות משתמש. נא לשים לב. 176.12.198.148 15:59, 17 באפריל 2023 (IDT)

שלום רב, תודה רבה על ההפנייה, אך אין צורך להשתמש בשפה לא נעימה. הדבר נמצא תחת מעקב ויטופל בקרוב בעז"ה.--Wikiboss (שיחה) 13:00, 20 באפריל 2023 (IDT)

שיטת המאירי ביחס לנצרות[edit]

שלום ולילה טוב!

מוטב מאוחר מלעולם לא...

אנא ראה תגובתי לעריכתך החשובה.

קיץ טוב ופורה, למאי נ"מ? (שיחה) 20:40, 19 באפריל 2023 (IDT)

שלום רב! מוזמן להציע שם אלטרנטיבי. בברכת התורה,--Wikiboss (שיחה) 12:58, 20 באפריל 2023 (IDT)

שאלה[edit]

שלום ורוב ברכה!

למה בערך עדות ההערות שוליים אינן בטורים (כמו למשל בערך מגילת אסתר)? תוכל לתקן זאת? בתודה רבה!

יום טוב ושבת שלום! --למאי נ"מ? (שיחה) 07:43, 12 במאי 2023 (IDT)

שלום למאי נ"מ! עניתי לך במקומו בערך, שבוע טוב!--Wikiboss (שיחה) 00:21, 21 במאי 2023 (IDT)