בית המדרש

x
x
סינון על פי מדיה
סינון על פי אורך שיעור
9 שיעורים
  undefined
  חינוך ילדים

  חנוך לנער על פי דרכו של מי?!

  אם נכונים דברי התלמיד, ובאמת אין סיבה לחשוב שאינם נכונים, הרי שיש לפנינו תופעה מצויה של הורים אשר במקום לחנך את בנם, על פי דרכו, הם מחנכים אותו על פי דרכם.

  הרב אליקים לבנון | תמוז תש"ע
  undefined
  חינוך ילדים

  פלאפון לילדים

  שאלתכם מורכבת משתי שאלות: האחת, האם הלכתית מותר לכם לקחת מכשיר סלולרי שקניתם לבנכם, והשניה, האם פעולה כזאת היא מעשה חינוכי.

  הרב אליקים לבנון | כז שבט תש"ע
  undefined
  נושאים נוספים

  איך מתאבלים נכון

  אבלות דומה לשני קוים מקבילים, הנמשכים זה בצד זה. הקו האחד הוא קו החיים, הצומחים ופורחים, בשמחה ובתנופה גדולה. הקו השני הוא קו הזיכרון, אם זיכרון על בת שאבדה למשפחה, ואם זיכרון על בית המקדש שחרב.

  הרב אליקים לבנון | ג אב תשס"ט
  undefined
  שיעורים נוספים

  מהו הגבול בהשקעה בגידול הילדים

  אם נסקור את חיינו, נראה שאנו כהורים מקדישים מיטב זמננו, כספנו, תשומת לבנו, אנו משלמים סכומי כסף גדולים למוסדות חינוך טובים, אנו מונעים שינה מעינינו כדי להאכיל תינוק יונק ועוד ועוד. למען האמת, אם היינו עושים חשבון קר, היינו מגיעים למסקנה שממש לא משתלם להביא לעולם ילדים, האם מישהו מעלה על דעתו לעשות חשבון כזה?

  הרב אליקים לבנון | סיוון תשס"ט
  undefined
  7 דק'
  שיעורים נוספים

  מריבות ילדים

  כיצד להגיב למריבות ילדים בבית?-המריבה היא סוג של שיתוף פעולה סמוי בין הילדים בכדי להשיג תשומת לב מההורים; ילדינו הם ילדים טובים. צריך להיות לנו, ההורים, אמון מלא בילדינו, שבכוחם לפתור את הבעיות ביניהם בכוחות עצמם. כיצד להגיב למריבות ילדים עם ילדי השכנים?

  הרב אליקים לבנון | ט"ז באלול תשס"ו
  undefined
  5 דק'
  חינוך ילדים

  השוואת דעות בין ההורים

  האם כדאי שילדים ישמעו ויכוח חינוכי בין בני הזוג?

  הרב אליקים לבנון | כ"ו בחשוון תשס"ז
  undefined
  נושאים נוספים

  יצר הרע של דורנו

  בכל דור ודור הקב"ה שולח יצר הרע המיועד לאותה תקופה. כיום, הגדול שבכולם הוא האינטרנט, אשר מחד, מחולל נפלאות ומקל מאד על חיינו אך מאידך, גורם לנפילות רבות

  הרב אליקים לבנון | ד טבת תשס"ח
  undefined
  שיעורים נוספים

  מנהיג הבית

  כל בית, משפחה, זקוקה למנהיג. תפקיד ההנהגה בבית הוא בשני התחומים של "סור מרע ועשה טוב". כדי להגיע ל"סור מרע" צריך משהו אשר יציב גבולות לבני הבית, כל גיל לפי הגבולות שלו.

  הרב אליקים לבנון | סיוון תשס"ז
  undefined
  חינוך ילדים

  לול תרנגולים

  מה צריכה אם לעשות כאשר אחת מבנותיה אינה מסוגלת לבצע עבודות נקיון בשל רגישות לחומרי הנקיון, וליבה הרחום של האם אינו נותן לה להפלות בין הבת הרגישה לשאר הילדים ובשל כך היא מוותרת להם על עזרה בעבודות הבית?

  הרב אליקים לבנון | תשס"ז
את המידע הדפסתי באמצעות אתר yeshiva.org.il