שיחת ויקישיבה:עקרונות עריכה

From ויקישיבה
Revision as of 01:21, 6 June 2024 by 213.151.39.94 (talk) (→‎שימו לב! משחית!: פסקה חדשה)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

שפה למדנית או עממית[edit]

לעניות דעתי מוטב לכתוב בשפה תלמודית מאשר בשפה עממית. על מנת לפשט את הדברים יכתבו ערכים שיסבירו מושגים כמו:"נפקא מינה", "מיגו", "שרי" וכד'. המטרה היא כמובן שבמקום להפוך את תלמידי החכמים לעמי ארצות אתה הופך את עמי הארצות לתמידי חכמים ודו"ק.

האנציקלופדיה אמורה, לדעתי, לשרת לא רק למדנים (או כאלה שרוצים להפוך ללמדנים), אלא גם מבקרים מזדמנים שמעוניינים ללמוד על נושא ספציפי. בהתאם, על הערכים להיות ברורים לקורא אינטליגנטי גם אם אין לו רקע למדני. בכל פעם שאפשר להימנע משימוש במושגים תלמודיים בלי לפגוע באיכות הערך, לדעתי יש לעשות כך. ‏Kiru‏ 16:14, 19 באוגוסט 2009 (UTC)
אכן, ויקישיבה מיועדת לכלל הציבור ולא רק ליושבי בית המדרש, לכן ראוי לכתוב בלשון שמתאימה לכולם,
ואדרבה, כשכותבים בלשון שמתאימה לכולם ולא בלשון שרגילים ללמוד בה, הערך מוסבר ומובן אף לכותב הרבה יותר טוב (כמו שאומרים, "תסביר לי כאילו לא למדתי כלום"). מאירי, חבר בהנהלת האתר 21:25, י"ח בכסלו ה'תשע"א (UTC)

סקיצה לערכים[edit]

לדעתי, ממולץ להוסיף סקיצה של ערך, בכדי שאנשים שעורכים, יוכלו לסדר את הערך שלהם ברוצה הגיונית(נכון לעכשיו הבלגן כמעט כאוטי..). כמו כן, יש לכתוב כללים שיפרטו: מה צריך כותרת בערך ומה ידרוש כותרת משנה(וכד'). ובאופן כללי, להמציא מבנה כללי "רשמי" של ערך, בכדי לדאוג שתהיה פחות או יותר, אחידות במבנה של הערכים(כנ"ל).

קשה מאוד לעשות סקיצה של ערך כי לכל מושג או אישיות יש הגדרות שונות, לכן, אם לא הספיקו לך הכללים שבעקרונות עריכה כדאי שתעיין בספר פניני הלכה ותראה איך שם ערכו מושגים דומים למה שאתה רוצה לכתוב, ככלל נראה לי שהמודל זה של הספר מתאים לצורת העריכה בויקישיבה.
אני מקווה שבעז"ה בלנ"ד נוסיף עוד כללים טכניים לעריכה, לנוחות הקוראים והכותבים.
המשך עריכה מהנה! מאירי, חבר בהנהלת האתר 21:25, י"ח בכסלו ה'תשע"א (UTC)

כמה הערות קטנות[edit]

למנהלי ויקישיבה,
תודה רבה על מפעליכם הנפלא.
הערתי כמה הערות קטנות על הערך כאן. אשמח להתייחסות.
בתודה רבה,למאי נ"מ? 20:34, 13 במרץ 2012 (IST)

שפה גבוהה[edit]

בס"ד

שלום וערב טוב. מדוע באתר השפה איננה שפה אנציקלופדאית ולא מדעית כמו בויקיפדיה המקורית אלא יש ראשי תיבות, שפה נמוכה, דגשים במקומות לא נכונים, דברים ללא מקורות מסודרים. מדוע זה כך? אולי אפשר באתר להוסיף בס"ד בתחילת כל עמוד, על מנת להדגיש כי כאן זהו מקום של תורה? תודה רבה164.138.116.72 20:58, 4 בספטמבר 2017 (MSK)

תראה שם נכון גם לכאן.--יהודה (שיחה) 11:26, 12 באפריל 2018 (MSK)

מקור[edit]

שלום רב, תודה על ערך חשוב זה אך האם ניתן להפנות למקור דבריו של הרב חיים מבריסק? כמו כן האם המשל על כיבוד אב ואם הוא פרשנות שלכם או שהופיע בדברי הרב מבריסק במקור?

אמציה סמקאי

שגיאות פנימיות[edit]

יש כאן שגיאות פנימיות עדיין לא תוקנו: במיקרופדיה ערכים: אבן שתיה, אגלאי מילתא למפרע, אדם (מראה), אדם חשוב, אדני השדה, אהל המת, וכנראה יש עוד האם יש לכם דרך לסדר זאת בהקדם? מאוד מאוד אשמח, כי אין לי אפשרות לראות כלל את החומר, תודה80.179.138.91 21:34, 5 באוגוסט 2020 (UTC)

שלום רב,

תודה רבה על ההפניות. אנחנו מודעים לבעיה בדפים האלו והדבר קשור לעדכון שנערך בימים האחרונים באתר. אנחנו מקווים שבקרוב נוכל להחזיר אותם למצבם הרגיל.--Wikiboss (שיחה) 09:38, 6 באוגוסט 2020 (UTC)

הודעה חשובה מאוד[edit]

בזמן האחרון ראיתי שויקישיבה מתקדמת מאוד בדירוג בגוגל ולא רק זה אלה שבאתרים כמו, ויקיפדיה יש תבנית המקשרת למיקרופדיה התלמודית (תבנית מיקרופדיה) (!), ובגלל זה (שאפשר להגיע לויקישיבה מהר מאוד בגוגל) אני מציע לשפץ את האתר ולערוך אותו במהירות האפשרית (כדי שעם יראו אנשים את ויקישיבה בצורה לא טובה זה היה ח"ו חילול ה' ועם יראו שהאתר בצורה טובה מאוד היה קידוש ה' גדול)... --ספרא (לכתיבת הודעה) (עריכותי באתר) 07:12, 5 במאי 2021 (IDT)

אנחנו אכן שמחים על התקדמות האתר. אני מצטרף לקריאה שלך ספרא לערוך ולהנגיש תורה באתר. חזק וברוך!--Wikiboss (שיחה) 21:16, 5 במאי 2021 (IDT)

טעות[edit]

בדף נכתב "וכדברי חז"ל "אחת דיבר אלהים שתים זו שמעתי"" למרות שהכוונה היא לפסוק בתהילים, כפי שמצויין מיד אחר כך. שמעתא בעי צילותא (שיחה) 09:48, 27 ביולי 2021 (IDT)

שימו לב! משחית![edit]

המשתמש 2.52.78.231 הוא משחית. הערכים תורה שבכתב, תורה שבעל פה, תורה מן השמים עברו השחתה על ידו!! נא לחוסמו מיידית!!--213.151.39.94 01:21, 6 ביוני 2024 (IDT)