הרב עמיאל שטרנברג

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

תולדותיו[edit]

הרב עמיאל (עמי) שטרנברג הוא ראש ישיבת הר המור וכולל "חזון אלחנן".

נולד בשנת תש"ח בכפר פינס לרב משה שטרנברג, רב הישוב. אחיו התאום הוא הרב מרדכי שטרנברג. בגיל צעיר התייתם מאביו, והוא עבר יחד עם משפחתו לירושלים. הוא החל ללמוד בישיבת נתיב מאיר אצל הרב אריה בינה, ולאחר מכן בישיבת מרכז הרב, שם למד גמרא אצל הרב אברהם שפירא והרב מרדכי פרום, ואמונה אצל הרב צבי יהודה הכהן קוק והרב צבי ישראל טאו. נשא את אסתר, בתו של הרב שלמה זלמן מן ההר, רב שכונת בית וגן. בשנת תשל"א התמנה לכהן כר"מ בישיבה. כמו כן, שימש כר"מ בישיבות נוספות בהן אור עציון ועוד. לאחר מכן הקים את כולל "חזון אלחנן" בעיר דוד, והחל לעמוד בראשו.

בשנת תשנ"ח, היה בין קבוצת הרבנים שפרשה מישיבת מרכז הרב, בראשות הרב טאו, והקימה את ישיבת הר המור, ומאז מכהן גם כראש הישיבה לצד אחיו הרב מרדכי.

בשנת תשע"ה יצא לאור ספרו שמע בני על מסכת אבות.

משפחתו[edit]

גיסיו הם הרב חיים שטיינר, ר"מ בישיבת מרכז הרב, הרב יששכר גואלמן, לשעבר המפקח הראשי על לימודי תנ"ך במשרד החינוך, הרב חיים מן ההר, ראש ישיבה בביתר עילית, הרב יעקב לבנון, ר"מ בישיבת הר המור והרב עודד וולנסקי ר"מ בישיבת הר המור.

חתנו, הרב אחיקם גץ, הוא ראש המכינה הקדם צבאית בעכו. חתנו הרב דוד יושובייב הוא ראש כולל תורה מציון במוסקבה. חתנו הרב אריאל כהן ובנו הרב משה מלמדים בישיבת הר המור. חתנו הרב שלום שפירא הוא ר"מ בישיבת רמת גן.