הרב שבתי סבתו

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search
הרב שבתי סבתו

הרב שבתי הכהן סבתו הוא ראש מוסדות "קרית משה" במצפה יריחו הכוללים את הישיבה התיכונית נתיבות יוסף, הישיבה הגבוהה מאור טוביה, כולל "ישועות יום טוב" ועוד, ורב בית הכנסת "היכל גבריאל" שבישוב בית אל בו הוא מתגורר.

נולד למשפחה יהודית יוצאת ארם צובא, היא חַלֶבּ שבצפון סוריה, שעלתה לישראל בשנת 1956 דרך מצרים. לרב ארבעה אחים ואחות אחת, ובהם הרב חיים סבתו, הרב אהרן סבתו וד"ר מרדכי סבתו. אביו בעל השכלה תורנית ואמו בעלת השכלה כללית. אביו עמד על כך שילדיו יקבלו השכלה כללית והשכלה תורנית ולאחר מכן יחליטו על הכיוון הלימודי המועדף עליהם.

הרב סבתו שירת בצבא כחושב קרבי בשריון ולמד בישיבת מרכז הרב, ועוד בלומדו שם העדיף בתחילה את לימוד הבקיאות ורק לאחר מכן להתחיל בלימוד העיון, וסיים את כל הש"ס בשנה (בערך שבעה דפים ליום). מגמה זו של לימוד, הובילה אותו בשנת תשמ"ב לפעול בקרב אברכים ללימוד כל הש"ס. לאחר הצלחת המסלול (לאחר שבע שנים בה למדו האברכים תחת פיקוחו של הרב סבתו) החליט על הקמת ישיבת נתיבות יוסף, ישיבה תיכונית בה מושם דגש על לימוד הש"ס בהיקף. הוא אף הוסמך לרבנות על ידי הרצי"ה. בתקופת לימודיו במרכז הרב החל ללמוד קבלה אצל המקובל הרב מרדכי עטיה, בעידוד הרצי"ה.

הרב סבתו פועל בעיקר להשרשת לימוד הש"ס בהיקף (בקיאות), ולשם כך ייסד את "התלמוד המוקלט" - שיעורים מוקלטים על כל הש"ס (הש"ס המוקלט על ידי הרב שבתי סבתו - ששמו ראשי תבות ש"ס).

בנוסף, הרב סבתו הוציא לאור מספר חוברות בסדרת "התלמוד החזותי" - תרשימים ייחודיים המסייעים בהבנת סוגיות הגמרא. החוברות מיועדות ללמידה בבתי ספר ברחבי הארץ.

הרב סבתו גם עוסק בכתיבת שירי קודש ותקליטורים משיריו יצאו לאור.

הוציא לאור שלושה כרכים של ספר ותשאני רוח- שיחות על פרשיות השבוע (כרך על בראשית, כרך על שמות וכרך על ויקרא). כמו כן כרך על המועדים

קישורים חיצוניים[edit]