ויקישיבה:הבהרה משפטית

From ויקישיבה
Jump to navigation Jump to search

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש בוויקישיבה. רשות העיון בוויקישיבה מותנית בידיעתך את תנאים אלו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניקה לך ויקישיבה.

הבהרה כללית

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, הבעלים של השרתים שבהם האנציקלופדיה מאוחסנת, התורמים הפרטיים לוויקישיבה, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. הרישיון המוענק לך להעתיק מתוך אתר זה טקסט, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר שהינן מוגבלות רישיון) מבוסס על רשיון ייחוס-שימוש לא מסחרי 3.0 Unported, רישיון זה אינו יוצר או מרמז לכל אחריות המעוגנת בחוזה או בתוספת לו בשום חלק של קרית הישיבה בית אל או של סוכניה, חבריה, יזמיה או כל משתמש אחר.

ויקישיבה לא נבדקה בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד קרית הישיבה בית אל ומיזם ויקישיבה, מכיוון שהיא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין קרית הישיבה בית אל בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר לרשיון ייחוס-שימוש לא מסחרי 3.0 Unported; כמו-כן, אף אחד בקרית הישיבה בית אל אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב בוויקישיבה או בכל פרויקט אחר הנקשר בה. (לפירוט בנושא זכויות היצורים פנה לדף ויקישיבה:זכויות יוצרים)

הכותבים בוויקישיבה מתחייבים לפעול בהתאם לתורת ישראל ובהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את ההלכה ואת החוק ולא להשחית את התכנים המופיעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון היא עבירה על פי חוק המחשבים.

אין קרית הישיבה בית אל אחראית להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

ויקישיבה נערכת על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין קרית הישיבה בית אל אחראית להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון ויקישיבה מאפשרת העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלה, ואת חוקי המדינה, כך מאופשרת העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אנציקלופדי, אשר ניתן לתומכו, ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, וויקישיבה עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי ויקישיבה היא מיזם התנדבותי, וככזה, ייתכן וייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין קרית הישיבה בית אל אחראית לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה.

ויקישיבה הינה אנציקלופדיה צעירה אשר עדיין בהתהוותה, ולכן יתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותה של ויקישיבה התנדבותית, אין קרית הישיבה בית אל אחראית לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ובמידה ומתגלה הפרה של הכללים, יעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

ויקישיבה אינה מתחייבת לתקפות

ויקישיבה היא אנציקלופדיה למושגים ביהדות בעלת תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי. המבנה שלה מאפשר לכל פרט בעל גישה לאינטרנט ולדפדפני ה-World Wide Web לערוך את התוכן הנמצא בה.

עם כל הרצון הטוב של הכותבים בוויקישיבה, הם עשויים לטעות. אנא קח בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי פוסקים הראויים להוראה או על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים בוויקישיבה.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק בוויקישיבה, אך למרות זאת עליך לזכור, שוויקישיבה, מטבעה, אינה יכולה להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בה. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור בוויקישיבה, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

ראה בהמשך הבהרה ספציפית לגבי תחום ההלכה.

ויקישיבה אינה מקור לייעוץ הלכתי או פסיקה

ויקישיבה כוללת נושאים הלכתיים רבים; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בהם נכון. אין שום בטחון שכל משפט במאמר הנוגע בנושאיים הלכתיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה הלכתית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי המקרה שלך.

המידע ההלכתי אותו נותנת ויקישיבה הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת פוסק מוסמך. ויקישיבה אינה רב או פוסק.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של ויקישיבה או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לוויקישיבה אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר באגף "ויקישיבה" של אתר Yeshiva.org.il נסיון להציע או להגיש חוות דעת הלכתית.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ואתם יכולים לעשות שימוש בכל חומר שתמצאו כאן תחת רשיון ייחוס-שימוש לא מסחרי 3.0 Unported.

השתמש בוויקישיבה על אחריותך בלבד

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מוויקישיבה נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכל אחד יכול היה לכתוב מידע זה בוויקישיבה, והכותב עשוי להיות לא מתאים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא בוויקישיבה עלול להיות לא מדוייק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא בוויקישיבה, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

ויקישיבה עשויה להכיל תכנים שאינם חוקיים

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. ויקישיבה לא מעודדת עבירה על שום חוק שהוא.

ויקישיבה עשויה להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתה של ויקישיבה היא לשמש אוסף של מידע הלכתי ואחר, וככזה מצויים בה מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אולם, אין קרית הישיבה בית אל אחראית לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים בוויקישיבה.

יש לזכור גם כי התכנים נכתבים בהתאם לטקסטים שנכתבו בעבר הרחוק, וייתכנו שינויים בדרך הפסיקה הלכה למעשה, לאור חוקי המדינות השונות או הסכמות חברתיות אחרות.